DieRoten.pl
Reklama

Bayern gotów sprzedać Zirkzee

fot.
Reklama

W ostatnich tygodniach klub ze stolicy Bawarii potwierdził wiele odejść – kilka z nich z pierwszego zespołu FCB, gdzie trenerem jest Julian Nagelsmann.

Jako ostatni, zespół rekordowego mistrza Niemiec opuścił Malik Tillman, który przypomnijmy do końca sezonu został wypożyczony do zespołu Rangers FC ze szkockiej Premiership.

Z informacji przekazanych przez Floriana Plettenberga we wczorajszym programie „Transfer Update”, który jest nadawany w telewizji „Sky”, bliski odejścia z Bayernu jest także Joshua Zirkzee. Holender oczekuje, że ostateczna decyzja w sprawie jego przyszłości zapadnie w przeciągu 1-2 tygodni.

Napastnik z jednej strony chciałby zostać w Monachium i walczyć o miejsce w XI, ale z drugiej strony jest świadom, że ciężko mu będzie o minuty przy tak wielkiej konkurencji w ofensywie. Dziennikarz podkreśla, że do tej pory Holender trenował na wysokim poziomie i prowadził młodszych kolegów.

Mistrzowie Niemiec gotowi są sprzedać swojego gracza za kwotę od 10 do 15 milionów euro, ale z zachowaniem opcji wykupu w przyszłości, albowiem „Bawarczycy” wierzą w jego talent i rozwój. Wśród zainteresowanych wymienia się głównie PSV, Ajax oraz kluby z Anglii i Włoch.

Do niedawna pisano także o VfB Stuttgart, ale problemem jest zbyt wysoka pensja Zirkzee (około 2,5 mln euro).

Powrót do Serie A?

Jak z kolei informują Fabrizio Romano oraz Matteo Moretto, poważnie zainteresowana usługami Zirkzee jest włoska FC Bologna. Sam zawodnik nie miałby nic przeciwko powrotowi do Serie A, zwłaszcza że w przeszłości miał okazję grać na wypożyczeniu dla Parmy.

Źródło: Sky / Inne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...