DieRoten.pl

Bayern gotów sprzedać Sabitzera latem?

fot.
Reklama

Mając na uwadze plotki z ostatnich kilkunastu godzin, to wiele wskazuje na to, że Bayern Monachium może być blisko pozyskania nowego środkowego pomocnika.

Holenderskie oraz niemieckie media donoszą, że „Bawarczycy” pragną pozyskać Ryana Gravenbercha, który na co dzień reprezentuje barwy Ajaxu Amsterdam.

Informacje o ofercie rzędu 25 milionów euro za Holendra potwierdził także niemiecki portal „Sport1”. Co więcej dziennikarz Kerry Hau dodaje, że 19-latek postrzega projekt i plan jego kariery, który został mu przedstawiony przez Salihamidzica i spółkę za bardzo interesujący.

Reprezentant holenderskiej reprezentacji narodowej ma zastąpić Corentina Tolisso, którego umowa z FCB wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu 2021/22. Póki co nic nie wskazuje na to, aby Francuz otrzymał nowy kontrakt, zwłaszcza że według doniesień prasowych ma on oczekiwać rocznej pensji w graniach 16 milionów euro…

Niewykluczone jednak, że „Coco” nie będzie jednym graczem środka pola, który opuści stolicę Bawarii, albowiem według wspomnianego wyżej źródła „Bawarczycy” być może będą chcieli pozbyć się jeszcze jednego pomocnika.

Marc Roca jest brany pod uwagę jako kandydat do sprzedaży, ale jeśli pojawiłaby się odpowiednia oferta za Marcela Sabitzera, to Bayern byłby skłonny do rozważenia transferu. Póki co Austriak rozczarowuje FCB i nie spełnia pokładanych w nim nadziei (24 spotkania, 918 minut, 0 bramek i 0 asyst).

Nadchodzące tygodnie mogą okazać się decydujące w kwestii przekonania do siebie szefów „Gwiazdy Południa”. Sam zawodnik i jego agent nie rozważają z kolei opuszczanie FCB po zaledwie jednym sezonie, co też nie tak dawno temu potwierdził jego doradca.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...