DieRoten.pl
Reklama

Bayern gotów rozpocząć sezon bez nowej umowy Daviesa?

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Od dłuższego już czasu jednym z najgłośniejszych tematów związanych z Bayernem Monachium jest dalsza przyszłość Alphonso Daviesa.

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało, że nowa umowa Daviesa jest kwestią czasu, ale najnowsze doniesienia sugerują zupełnie coś innego…

Z doniesień dziennika „Bild” wynika, że Kanadyjczyk i jego agent domagają się obecnie rocznej pensji na poziomie 16 milionów euro i sporej premii za złożenie podpisu pod nowym kontraktem (nieoficjalnie mówi się, że łączny pakiet ma zamknąć się w kwocie 100 milionów euro).

W związku z tym rozmowy miały ponownie utknąć w martwym punkcie, jako że „Bawarczycy” oferują o 2-3 miliony euro mniej (zapewniając dodatkowe bonusy). Tym samym scenariusz, na który klub niechętnie się decyduje, staje się coraz bardziej prawdopodobny!

Jak czytamy w raporcie wspomnianego wyżej źródła, Max Eberl i spółka są gotowi pozwolić, aby umowa Alphonso wygasła w 2025 roku, nawet jeśli oznaczyłoby to stratę defensora na zasadzie wolnego transferu…

Co dalej?

Dziennikarze „Bilda” donoszą, że szefowie chcą wypracować sobie lepszą i silniejszą pozycję negocjacyjną. Przedłużenie umowy w dalszym ciągu będzie możliwe, podobnie jak sprzedaż tego lata, o ile zainteresowany Real Madryt złoży ofertę.

Nowy kontrakt w późniejszym czasie wciąż jest możliwy, ale jeśli Bayern nie będzie w stanie dojść do porozumienia z reprezentantem Kanady, to szefowie po prostu pogodzą się ze stratą Daviesa na zasadzie wolnego transferu latem 2025 roku. 

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...