DieRoten.pl
Reklama

Bayern domaga się rychłej decyzji Daviesa. Phonzie będzie zwlekał?

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Od dłuższego już czasu jednym z najgorętszych tematów związanych z Bayernem Monachium jest dalsza przyszłość Alphonso Daviesa w FCB.

Tym razem najnowsze informacje w sprawie Kanadyjczyka przedstawił dziś przed południem niemiecki dziennik „Bild”. Jak już powszechnie wiadomo, kilka dni temu defensorowi przedstawiono ostatnią już ofertę przedłużenia umowy.

Jak informuje Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl, szefowie bawarskiego klubu oczekują rychłej decyzji Alphonso Daviesa w sprawie swojej przyszłości oraz kontraktu. Nieoficjalnie mówi się, że w grę wchodzą roczne zarobki na poziomie od 13 do 14 milionów euro.

− Przedstawiliśmy Alphonso bardzo konkretną i pełną uznania ofertę. W pewnym momencie życia trzeba powiedzieć tak lub nie – skomentował niedawno Max Eberl.

Niemniej jednak wbrew doniesieniom „Sky”, mistrzowie Niemiec nie ustalili żadnego konkretnego terminu, do którego Alphonso Davies miałby podjąć decyzję. Z drugiej strony strona kanadyjskiego zawodnika nie chce ulegać presji.

Z punktu widzenia środowiska Alphonso, umowa obrońcy jest w końcu ważna do 2025 roku i niezależnie od ultimatum, będzie on nadal grał dla FCB, zaś decyzja jest zbyt ważna, aby podejmować ją pod presją czasu. Według wspomnianych wyżej dziennikarzy, nie należy więc spodziewać się rozwiązania kwestii przyszłości „Phonziego” w najbliższych dniach, lecz przed końcem sezonu.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...