Siedem faktów po meczu z Jeną

Za nami pierwsza runda Pucharu Niemiec w wykonaniu podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy bez najmniejszych problemów pokonali Carl Zeiss Jenę 5-0, a popis umiejętności strzeleckich dał Robert Lewandowski, który ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Oficjalny serwis Bayernu Monachium przygotował kilka najciekawszych faktów związanych z piątkowym starciem. Serdecznie zapraszamy!

1 - Piątkowe zwycięstwo 5-0 nad Jeną sprawia, że Bayern Monachium jest niepokonany w starciach Pucharu Niemiec od 24 spotkań! Należy pamiętać, że spotkania rozstrzygane rzutami karnymi są postrzegane jako remisy.

2 - Zdobyta przez Roberta bramka w trzeciej minucie spotkania była najszybciej strzeloną przez Bayern w ciągu 11 ostatnich lat w historii Pucharu Niemiec. W kwietniu 2015 roku Michael Ballack również zdobył gola w trzeciej minucie.

3 - Philipp Lahm rozegrał swój 55. mecz w Pucharze Niemiec. Jest to najlepszy wynik wśród aktywnie grających zawodników w Niemczech. W ogólnym rankingu klubowym Lahm zajmuje szóste miejsce z 51. występami w trykocie FCB.

4 - Mats Hummels zaliczył w starciu z Jeną debiut w Pucharze Niemiec jako zawodnik Bayernu i co więcej zdobył nawet bramkę na 5-0.

5 - Giganci z Monachium od dziewięciu lat strzelają co najmniej trzy bramki w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec.

6 - Julian Green oraz Fabian Benko zaliczyli swój debiut w rozgrywkach Pucharu Niemiec.

7 - Arturo Vidal rozegrał swoje 50. spotkanie o stawkę dla Bayernu Monachium i zdobył w nim ponadto swojego dziewiątego gola.