Bayern coraz bliżej mistrzostwa - FCB 2:1 B04

Super Bayern kontynuuje swoją serię meczów bez porażki w lidze, która po dzisiejszym zwycięstwie 2:1 z Bayerem Leverkusen wynosi już 50 spotkań. Było to także 17 zwycięstwo z rzędu w ligowych rozgrywkach. Tym bardziej cenne, ponieważ druga w tabeli Borussia Dortmund uległa dziś swojej imienniczce z M'Gladbach. Dzięki temu przewaga nad podopiecznymi Jurgena Kloppa wynosi już 23 punkty.

Tradycyjnie wypełniona po brzegi była dziś Allianz Arena. Jednak fani zgromadzeni na stadionie nie oglądali wielkiego widowiska w pierwszej połowie pojedynku. Swoją okazję na początku meczu miał Bayer Leverkusen, ale idealną sytuację do zdobycia bramki zmarnował Son. Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył Mario Mandzukić, który wykorzystał dośrodkowanie Bastiana Schweinsteigera i strzałem głową pokonał Bernda Leno.

Tuż po przerwie losy meczu rozstrzygnął Bastian Schweinsteiger. Kapitan Bawarczyków perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego trafił w samo okienko bramki rywali i podwyższył wynik starcia. Piłkarze Dumy Bawarii do końca zawodów kontrolowali przebieg spotkania, jednak w 91.minucie Aptekarze przeprowadzili akcję, po której zdobyli honorową bramkę. Stefan Kiessling wykorzystał dośrodkowanie Hilberta i pokonał Manuela Neuera, który w tej sytuacji nie miał żadnych szans na interwencję.

Sytuacja kadrowa:

Pep Guardiola wykonał aż sześć zmian w składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Arsenalem FC. Jerome Boateng, Diego Contento, Toni Kroos, Thomas Mueller, Rafinha oraz Daniel van Buyten zajęli miejsce Davida Alaby, Dante, Martineza, Lahma, Ribery'ego oraz Thiago.

Na prawej obronie zagrał Rafinha, a parę stoperów tworzył van Buyten oraz Boateng. Na lewej stronie obrony ustawiony był Diego Contento. W środku pola hiszpański trener umieścił Bastiana Schweinsteigera oraz Toniego Kroosa. Parę skrzydłowych tworzył Arjen Robben oraz Mario Goetze, a rolę ofensywnego pomocnika pełnił Thomas Mueller. Na pozycji napastnika wystąpił Mandzukić.

W środku tygodnia swój mecz rewanżowy w rozgrywkach Ligi Mistrzów rozgrywali piłkarze Bayeru. Trener Sami Hyypia także wykonał sześć zmian w składzie w porównaniu do ostatniego meczu. Do wyjściowej jedenastki powrócili min. Lars Bender, Stefan Kiessling oraz Koreańczyk Son.

FC Bayern 2-1(1-0) Bayer 04 Leverkusen

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, van Buyten, Contento - Schweinsteiger - Robben(Ribery 66'), Mueller, Kroos(Thiago 85'), Goetze - Mandzukić(Shaqiri 75')

Ławka: Starke - Martinez, Lahm, Alaba

Bayer 04: Leno - Hilbert, Wollscheid, Spahic, Boenisch - Bender, Rolfes, Can(Derdiyok 80') - Castro, Kiessling, Son(Sam 66')

Sędzia: Markus Schmidt

Widzów: 71.000

Bramki: 1-0 Mandzukić(44'), 2-0 Schweinsteiger(52'), 2-1 Kiessling(91')

Żółte kartki: Contento, Rafinha / Castro, Spahic, Bender