DieRoten.pl
Reklama

Bayern chce utalentowanego skrzydłowego Porto?

fot. Fotolia
Reklama

Jeszcze kilka tygodni dzieli nas od rozpoczęcia letniego okienka transferowego w Niemczech i innych europejskich krajach.

Jeśli mowa o niemieckiej 1. Bundeslidze, to letnie okienko transferowe rozpocznie się dokładnie 1 lipca. Co do Bayernu Monachium i zapowiadanej rewolucji kadrowej, w mediach co rusz pojawiają się nowe plotki i doniesienia transferowe.

Dziś z kolei napłynęły do nas dość ciekawe informacje z Portugalii – według portugalskiego „Recorda”, na celowniku rekordowego mistrza Niemiec miał znaleźć się utalentowany skrzydłowy FC Porto, a będąc dokładniejszym 21-letni Francisco Conceicao.

30-45 mln euro?

Jak informują portugalscy dziennikarze, monachijczycy mieli już pytać FC Porto o możliwość transferu Portugalczyka, który budzi spore zainteresowanie w całej Europie i znajduje się również na celowniku innych topowych klubów (Chelsea, Atletico, BVB). Póki co nie jest to jednak nic „konkretnego”.

Niemniej jednak zakupu Conceicao nie powinien stanowić większego problemu, albowiem pomocnik posiada w umowie klauzulę odejścia w wysokości 30 milionów euro – jest ona ważna do 15 lipca. Z kolei później kwota ta wzrośnie do 45 milionów euro.

Oczekuje się, że po EURO 2024, skrzydłowy ostatecznie zmieni otoczenie klubowe. W minionym sezonie 2023/24, 21-latek wystąpił łącznie w 43 meczach o stawkę (spędził na boiskach 2754 minut), zaś jego dorobek to 8 goli i 8 asyst. Przy okazji warto podkreślić, że jego agentem jest Jorge Mendes, który wielokrotnie prowadził już rozmowy z „Bawarczykami”.

Źródło: Record
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...