Bayern, BVB i Schalke w ćwierćfinałach europejskich rozgrywek

Nie tak dawno temu zakończyły się ostatnie spotkania 1/8 finału Ligi Europy. Do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów awansował już Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund, zaś wczorajszego dnia awans do 1/4 finału Ligii Europy wywalczyła ekipa Schalke 04.

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Dziś w południe o 12:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się zapowiadane losowanie par ćwierćfinałowych tych elitarnych rozgrywek w Europie.

Wczorajszego wieczoru miało miejsce spotkanie 1/8 finału Ligi Europy z udziałem dwóch niemieckich drużyn. Borussia Moenchengladbach podejmowała na własnym podwórku gości z Gelsenkirchen. Pierwszy mecz na Veltins Arena zakończył się remisem 1:1.

Na pierwszą bramkę 46,283 widzów zgromadzonych na Borussia-Park musiało czekać do 26. minucie, kiedy to piłkę do bramki Ralfa Faehrmanna wpakował Andreas Christensen, który to zdobył bramkę w poprzednim ligowym starciu z Hamburgerem SV. Drugą bramkę tuż przed przerwą zdobył Mahmoud Dahoud.

Druga część spotkania w Gladbach należała już podopiecznych Markusa Weinzierla. W 54. minucie bramkę kontaktową zdobył Leon Goretzka, zaś niecały kwadrans później wyrównał Nabil Bentaleb, który pokonał Sommera z rzutu karnego. Wynik dwumeczu to 3:3, jednakże większa ilość bramek zdobyta przez "Die Knappen" na wyjeździe sprawiła, że to Schalke zagra w 1/4 finału.

Eredivisie (Holandia): Ajax Amsterdam

Oczekując na losowanie zapraszamy was serdecznie do udziału w ankiecie, którą znajdziecie na samym dole, po prawej stronie. Tym razem pytamy was o wymarzonego rywala w 1/4 finału Ligi Mistrzów.