Bayern - Bayer meczem sezonu

Użytkownicy bayern.munchen.pl wybierali najlepszy mecz ostatniego sezonu. Bezapelacyjnie, pierwsze miejsce zajęło efektowne zwycięstwo w Bundeslidze nad Bayerem Leverkusen.

1. Bayern 5:1 Bayer - 49%
2. Inter 0:1 Bayern - 19%
3. Bayern 6:0 HSV - 12%

Mecz z Leverkusen był dla kibiców i zawodników szczególnie ważny. Wielkim znakiem zapytania była forma drużny, która dopiero co przejął asystent Louisa van Gaala - Andries Jonker. Mecz przeciwko Aptekarzom był meczem o życie. Bawarczycy nabrali wiatru w żagle i nie tylko zatrzymali będącą na fali drużynę Juppa Heynckesa, ale dosłownie zmiażdżyła ich we wspaniałym stylu. Bohaterem meczu został Mario Gomez - autor hattricka.

Na drugim miejscu uplasował się skuteczny rewanż z Interem Mediolan, który rok wcześniej zwyciężył z Bayernem w finale Ligi Mistrzów. Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w szalonym tempie, a zawodnicy oddawali strzał za strzałem. Dopiero w ostatniej minucie tego emocjonującego spotkania, szala przechyliła sie na jedną ze stron. Dzięki Gomezowi, zwyciężył FC Bayern.

Miejsce trzecie to pogrom nad Hamburgerem SV. FC Bayern dosłownie przewiózł się po swoich przeciwnikach. Zwycięstwo smakowało tym bardziej, że mecze z Die Rothosen nigdy nie należały do łatwych. Hattricka w tym spotkaniu zdobył Arjen Robben. Na uwagę zasługuje fakt, że zaledwie o 1% głosów mniej ma spotkania Bayernu z FC Schalke 04, które Bayern wygrał 4:1.