Bawarska miotła nadal w ruchu!

Trzeci mecz z rzędu FC Bayern dosłownie zmiata z pola gry swojego rywala! Bawarczycy pokonali dzisiaj na wyjeździe Herthę Berlin 6:0, strzelając tym samym 20 bramek w ostatnich potyczkach. Goście na prowadzenie wyszli już w 9. minucie spotkania za sprawą Thomasa Mullera, zaś gwiazdą spotkania był Arjen Robben, który zaliczył hat-tricka.

ZOBACZ BRAMKI Z TEGO MECZU!

W 600. meczu jako trener drużyny Bundesligi Jupp Heynckes musiał się zmagać zarówno z rywalem jak i chorobą - w ostatnich dniach szkoleniowca FCB zaatakowała grypa. Jupp w podróż do stolicy Niemiec nie mógł zabrać narzekających na urazy Bastiana Schweinsteigera oraz Ivicy Olica.

Po drugiej stronie barykady mogliśmy zosbaczyć kilku dobrych, starych znajomych. Od pierwszej minuty trener Herthy Otto Rehhagel postawił na byłych Bawarczyków - Thomasa Krafta, Andreasa Ottla i Christiana Lella.

Przebieg meczu:
5. minuta - Po rzucie rożnym wykonanym przez Francka Ribery'ego, piłka trafiła pod nogi Mario Gomeza, ale napastnik FCB nie był w stanie skierować piłki do siatki.
9. minuta - Ribery przedziera się lewą stroną, mija dwóch rywali i wycofuje piłkę na środek pola karnego, gdzie adresatem podania był Mullera. Zawodnik FCB z problemami, ale otworzył wynik spotkania.
12. minuta - Muller wypuszcza na wolne pole Arjena Robbena, który zostawia rywali w tyle i posyła piłkę obok bezradnego Krafta, 2:0.
14. minuta - Dobra okazja dla gospodarzy. Raffael wykorzystał błąd Davida Alaby, jednak jego strzał przechodzi nad bramką Manuela Neuera.
19. minuta - Gomez w polu karnym odgrywa do Mullera, ten wbiega między Lella i Jankera, którzy zatrzymują go nieprzepisowo. Rzut karny na bramkę zamienia Robben - 3:0.
20. minuta - Mogło być już 4:0. Po akcji Ribery'ego i Mullera w dogodnej sytuacji znalazł się Arjen, ale Holender tym razem okazał się nieskuteczny.
23. minuta - Dobra wrzutka Lella w pole karne Bayernu. Tam główkuje Rafael, ale piłka mija bramkę FCB.
37. minuta - Stały fragment gry. Piłkę wrzuca Robben, dochodzi do niej Gomez, ale najlepszy strzelec BL nie trafił do celu.
38. minuta - Rzut rożny dla Herthy. Futbolówkę w stronę bramki kieruje Hubnik, jednak Toni Kroos wybija ją z linii bramkowej.
41. minuta - Philipp Lahm wrzuca piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskakuje Muller, ale jego strzał mija celu.

46. minuta - Nie minęło 30 sekund, a Bayern znowu miał groźną okazję. Gomez odgrywa do Ribery'ego, jednak strzał Francuza w ostatniej chwili zostaje zablokowany.
50. minuta - Powracający w pole karne Morales fauluje Ribery'ego. Z 11 metrów uderza Gomez i podwyższa wynika na 4:0.
51. minuta - Deklasacja! Robben przejmuje szybko piłkę, uderza na bramkę, ale bramkarzowi Herty udało się odbić piłka, która trafiła pod nogi Kroosa, a ten wolejem wpisał się na listę strzelców.
67. minuta - Powtórka z rozrywki. Morales przewraca w polu karnym Ribery'ego, a rzut karny na gola zamienia Robben.

82. minuta - Świetne podanie Kroosa do Luiza Gustavo. Niestety Brazylijczyk nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Hertha BSC - FC Bayern 0:6 (0:3)

Hertha BSC: Kraft (46. Burchert) - Perdedaj (46. Morales), Hubnik, Janker, Bastians - Lell, Ottl, Niemeyer, Rukavytsya, Ramos (72. Lasogga) - Raffael

FC Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Kroos - Robben (70. Pranjic), Müller (61. Tymoshchuk), Ribéry (73. Rafinha) - Gomez

Rezerwowi: Butt, Contento, Usami, Petersen

Sędzia:Tobias Welz (Wiesbaden)

Widzów: 74.244

Bramki: 0:1 Müller (9.), 0:2 Robben (12.), 0:3 Robben (19./karny), 0:4 Gomez (50./karny), 0:5 Kroos (51.), 0:6 Robben (67./karny)

Żółte kartki: Raffael, Hubnik / Boateng