Bawarczycy wygrywali w reprezentacjach

Nie tylko Franck Ribery z Francją oraz Mario Mandzukic z Chorwacją rozgrywali swoje mecze dla reprezentacjiw dniu wczorajszym. Pozostałe reprezentacje, w których występują piłkarze Bayernu Monachium, również rozgrywały spotkania, tyle że towarzyski. Poniżej przegląd potyczek z udziałem zawodników z Saebener Strasse.

Niemcy wygrywają na Wembley
Londyn i Wembley nadal bardzo dobrze kojarzą się Bawarczykom! 6 miesięcy po wygraniu Ligi Mistrzów Toni Kroos i spółka pokonali reprezentację Anglii 1:0 po golu w 38. minucie Pera Mertesacker, któremu piłkę wrzucał właśnie pomocnik FCB. Poza Kroosem w pierwszym składzie wyszedł również Mario Goetze, który podobnie jak Toni na boisku spędził pełne 90 minut. Zaledwie 45 minut rozegrał Jerome Boateng, który narzekał na mały uraz i został ściągnięty. "Już jest ok, mogę grać" zapewnił dzisiaj defensor Bayernu. Cały pojedynek z wysokości ławki rezerwowych oglądał Thomas Muller.

Zwycięska Austria
Reprezentacja Austrii ponad miesiąc temu pożegnała się z marzeniami o mundialu w Brazylii, ale na ostatni mecz w tym roku David Alaba i jego koledzy potraktowali bardzo poważnie i pokonali kadrę narodową USA 1:0. Na stadionie imienia Ernsta-Happela jedynego gola zdobył w 33. minucie Marc Janko. Zawodnik Bayernu Monachium w 72. minucie został zdjęty z murawy.

Brazylia wygrywa, Danta zaczyna na ławce
W nocy naszego czasu reprezentacja Brazylii odniosła kolejne zwycięstwo w meczu towarzyskim. Tym razem Canarinhos pokonali - nie bez problemu - Chile 2:1 (1:0) w kanadyjskim Toronto. Obrońca bawarskiego zespołu Dante tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł dopiero w 74. minucie. Gole strzelali Hulk (14.) i Robinho (79.), zaś dla Chile jedyne trafienie zanotował Eduardo Vargas (71.).

Tylko Martinez przegranym
Javi Martinez
wyjazdu na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii nie zaliczy do najbardziej udanych. Po tym jak opuścił pierwsze spotkanie z powodu urazu odniesionego na treningu, drugą potyczkę również mógł oglądać tylko z wysokości ławki rezerwowej. La Furia Roja niespodziewanie przegrała w Johannseburgu z RPA 0:1 po golu w 56. minucie Bernarda Parkera.