Bawarczycy w reprezentacjach

Smutek u Francka Ribery, a radość u pozostałych zawodników FC Bayernu po meczach swoich reprezentacji. Kiedy to Francuz zanotował pierwszą porażkę od 42 lat z Hiszpanią  na swoim terenie to pozostała 6 zawodników mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Swój powrót do kadry po długiej kontuzji Franck na pewno wyobrażał sobie inaczej. W swoim pierwszym spotkaniu od początku od września musiał on uznać wyższość Hiszpanów, którzy to pokonali ‘Trójkolorowych’ 2-0 w Paryżu. Bramki dla gości zdobyli David Villa (21.) oraz Sergio Ramos (45+1.). Ribery w 71 minucie opuścił boisko, a na jego miejsce pojawił się Florent Malouda.

Z Markiem van Bommelem oraz Arjenem Robbenem grającymi od początku reprezentacja Holandii pokonała USA 2-1. Bramki dla ‘Oranjes’ zdobyli: Dirk Kuyt (39.) z rzutu karnego oraz wprowadzony za Robbena na boisko po przerwie Klaas Huntelaar w 72 minucie. Carlos Bocanegra w 88 minucie strzelił bramkę kontaktową, ale wynik meczu nie uległ już zmianie do końca. Van Bommel rozegrał 73 minuty.

Bez Daniela van Buytena, ale z Ivica Olicem i Danijelem Pranjicem odbyło się w Brukseli spotkanie pomiędzy reprezentacją Belgii, a Chorwacji. Goscie wygrali to spotkanie 1-0 po bramce Niko Kranjcara (63.). Olic grał od początku spotkania i opuścił boisko w 55 minucie, a Pranjic pojawił się na murawie 10 minut później za Luka Modrica.

Hamit Altintop wygrał w Istambule z reprezentacją Hondurasu 2-0. Bramki zdobywali Emre Güngör (41.) oraz Altintop w 55 minucie.

16 minut w reprezentacji Austrii zagrał David Alaba. Austriacy u siebie pokonali reprezentację Danii 2-1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Schiemer (12.) oraz Wallner (37.) – dla gości trafił Bendtner (17.). Młody talent Bayernu pojawił się na boisku w 74 minucie i pomógł dowieźć swoim kolegom zwycięstwo do końca.

1-1 zremisowała reprezentacja Niemiec U-20 z Szwajcarią. Diego Contento oraz Mehmet Ekici rozegrali całe spotkanie. Ekici zdobył bramkę wyrównującą w 81 minucie.