Bawarczycy w reprezentacjach

Do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Brazylii pozostało już tylko 99 dni. W środę wieczorem odbyły się ostatnie sparingowe mecze przed nadchodzącym mundialem. Jak poradzili sobie w nich piłkarze monachijskiego Bayernu?

Sześć gwiazd Bayernu Monachium znalazło się w wyjściowym składzie reprezentacji Niemiec na spotkanie z Chile - Manuel Neuer, Jerome Boateng, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos oraz Mario Goetze, który swoim trafieniem zapewnił podopiecznym Joachima Loewa zwycięstwo 1-0. "To było szczęśliwe zwycięstwo" - powiedział po meczu kapitan reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów - Philipp Lahm.

Wczorajszego dnia swoje marzenie spełnił Rafinha, który po raz pierwszy od 71 miesięcy wystąpił w reprezentacji Brazylii. Selecao wygrali towarzyskie spotkanie z RPA aż 5:0. W drugiej połowie na placu gry pojawił się także Dante.

Do gry po urazach powrócił wczoraj Xherdan Shaqiri oraz Franck Ribery. Szwajcaria zremisowała z Chorwacją 2:2, a pomocnik Bayernu opuścił spotkanie w 46' minucie - wtedy na boisku pojawił się Mario Mandzukić. W 63' minucie meczu Francja - Holandia(2:0) na plac gry został wpuszczony Franck Ribery. Poza kadrą meczową Oranje znalazł się Arjen Robben.

Austria, w środku pola z Davidem Alabą, zremisowała 1:1 z reprezentacją Urugwaju. 46' minut w sparingu Belgii z Wybrzeżem Kości Słoniowej(2:2) rozegrał Daniel van Buyten, który został zmieniony na początku drugiej połowy. Hiszpania, w składzie której znaleźli się Javi Martinez i Thiago Alcantara wygrała z Włochami 1:0.

Wczorajszy dzień był bardzo dobry dla Pierre Hojbjerga, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu Dania u21 - Estonia u21(8:0).