Bawarczycy prowadzą Niemców do zwycięstwa

Dziewięć meczów, dziewięć zwycięstw, 27 punktów - naszpikowana Bawarczykami narodowa reprezentacja Niemiec w kwalifikacjach do Euro 2012 rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie po raz kolejny zwycięża. W spotkaniu przeciwko reprezentacji Turcji nasi zachodni sąsiedzi wygrali 3:1 (1:0) i umocnili się na pierwszym miejscu w grupie A przed Belgią i Turcją. Niemcy już wcześniej mieli zapewnione zwycięstwo w grupie.

Selekcjoner Joachim Löw nominował do gry w pierwszej jedenastce aż 7 graczy Bayernu Monachium: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Jérôme Boateng, Holger Badstuber, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller i Mario Gomez. Przed 52.500 widzów prowadzenie Niemcom w 35. minucie dał Gomez. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Thomas Müller (66.). Na 11 minut przed ostatnim gwizdkiem bramkę kontaktową zdobył Hakan Balta, ale w 86. minucie wynik meczu ustalił Schweinsteiger, który pewnie wykorzystał rzut karny wywalczony przez Müllera.

"Postanowiliśmy: dziesięć spotkań, dziesięć zwycięstw - chcemy wygrać także przeciwko Belgii" podkreślił Neuer, który w 5. minucie uratował Niemców przed utartą bramki po strzale Hamita Altintopa.

"Ogólnie rzecz biorąc możemy być zadowoleni" powiedział Müller, który nie jest jednak w pełni usatysfakcjonowany. "Źle rozegraliśmy wiele szans na kontry. Powinniśmy strzelić jeszcze więcej bramek".

Daniel van Buyten blisko Euro 2012
Belgia Daniela van Buytena pokonała reprezentację Kazachstanu 4:1  i o jeden punkt wyprzedza Turków. W ostatnim meczu Belgia zmierzy się z Niemcami w  Düsseldorfie, a Turcja z Azerbejdżanem.

Timmy Simmons (40./rzut karny) i Eden Hazard (43.) dali gospodarzom dwubramkowe prowadzenie przed przerwą. W drugiej połowie bramki dla Belgii dołożyli Vincent Kompany (49.) i Marvin Ogunjimi (84.). Honorowe trafienie dla Kazachstanu zaliczył  Kairat Nurdauletov (86./rzut karny).

Także Alaba i Tymoszczuk świętują

W grupie A zwycięstwo 4:1 odnosi reprezentacja Davida Alaby, która pokonała Azerów. Po tym, jak w 27. minucie meczu Saša Yunisoðlu otrzymał czerwona kartkę zadanie Austriaków stało się łatwiejsze. Jeszcze przed przerwą Anderas Ivanschitz (34.) zdołał trafić do siatki rywala. W drugiej połowie dwa trafienia dorzucił Marco Janko (52./62.) i jedno Zlatko Junzovia (90.+1). Bramkę dla gości w 74. minucie zdobył Vüqar Nadirov. David Alaba zagrał pełne 90 minut.

Anatolij Tymoszczuk i jego Ukraina mają zapewnione miejsce w Mistrzostwach Europy. Współgospodarze Euro 2012 w piątek w meczu towarzyskim wygrali w Kijowie 3:0 z Bułgarią. Yevgen Selin (7.), Andrij Szewczenko (39.) i Andrij Yarmolenko (82.) wpisali się na listę strzelców.

źródło: fcbayern.de