Bawarczycy na wypożyczeniach - raport tygodniowy [25.10.2020]

Bawarczycy grający na wypożyczeniach mają za sobą kolejną ligową kolejkę na europejskich boiskach. Trudno powiedzieć, że był to udany weekend dla młodych zawodników "Die Roten".

Christan Fruechtl (1. FC Nuernberg)

20-letni bramkarz kolejny raz cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko Karlsruher SC. Fruechtl w tym sezonie nie zagrał jeszcze ani raz na zapleczu niemieckiej Bundesligi.

Sarpreet Singh (1. FC Nuernberg)

Tylko odrobinę lepiej wygląda sytuacja reprezentanta Nowej Zelandii. 21-letni pomocnik pojawił się na boisku w 82. minucie gry. Singh po tym jak zagrał na inaugurację od pierwszych minut, w kolejnych meczach musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Co gorsza w ostatnich trzech ligowych spotkaniach nie zagrał nawet 10-ciu minut.

Lukas Mai (SV Darmstadt)

Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja innego młodego Bawarczyka grającego w 2. Bundeslidze - Lukasa Maia. 20-letni stoper od początku ligowego sezonu grał dla swojego klubu pełne 90 minut i nie inaczej było w sobotę, kiedy Darmstadt mierzyło się z St. Pauli (2:2).

Mickael Cuisance (Olimpique Marsylia)

Francuski pomocnik ponownie wystąpił w podstawowym składzie zespołu z Marsylii w wygrany 1:0 wyjazdowym spotkaniu z FC Lorient. Cuisance został ustawiony na pozycji ofensywnego pomocnika, ale co ciekawe najbardziej pożyteczny był w grze defensywnej. Zaliczył bowiem aż 5 odbiorów - najwięcej w swojej drużynie.

Oliver Batista-Meier (SC Heerenveen)

Z dobrej strony w ofensywie pokazał się natomiast 19-letni Niemiec. Batista-Maier zaliczył bowiem asystę w wygranym aż 4:0 spotkaniu z FC Emmen. Dla młodego pomocnika była to już trzecia asysta w szóstym występie w holenderskiej ekstraklasie. Na swoim koncie ma również jedną bramkę.

Adrian Fein (PSV Eindhoven)

21-letni pomocnik wciąż nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w drużynie dotychczasowego lidera Eredivisie. Tym razem pojawił się na boisku dopiero w 89. minucie meczu przeciwko Vitesse i nie był w stanie odmienić losów meczu, który zakończył się porażką drużyny z Eindhoven 1:2. Porażka oznacza, że PSV spadło w ligowej tabeli na trzecie miejsce, zaraz przed wcześniej wspomnianym SC Heerenveen.