Batista Meier ze srebrnym medalem im. Fritza Waltera

Jak co roku Niemiecki Związek Piłki Nożnej przyznał utalentowanym piłkarzom w Niemczech Medale imienia Fritza Waltera w dwóch kategoriach wiekowych U17 oraz U19.

W kategorii do lat 19 zwyciężył tym razem grający w zespole Bayeru 04 Leverkusen Kai Havertz, który ma za sobą bardzo udany sezon – pomocnik "Aptekarzy" rozegrał łącznie 35 spotkań, w których zdobył cztery bramki oraz dołożył dziewięć asyst.

Srebrny Medal imienia Fritza Waltera przypadł z kolei występującemu w Herthcie Berlin Arne Maierowi, którego bezsprzecznie można uznać za jedno z kilku objawień minionego sezonu w Niemczech.

Podium zamknął Manuel Wintzheimer, który jeszcze kilka tygodni temu reprezentował barwy Bayernu Monachium (z dniem 1 lipca został nowym piłkarzem Hamburgera SV). Dorobek 19-latka w minionym sezonie to 36 bramek oraz 8 asyst w 39 spotkaniach.

Nagrody przyznano także w kategorii do lat 17. Złoty Medal przypadł grającemu w Kolonii lewemu obrońcy – Noah Katterbachowi. Dla kibiców Bayernu o wiele ważniejsza jest jednak wiadomość o drugim miejscu Olivera Batisty Meiera.

17-letni wychowanek bawarskiego klubu w poprzedniej kampanii wykręcił dosłownie kosmiczne jak na skrzydłowego liczby, albowiem mowa o 33 bramkach i 19 asystach w 41 meczach (zarówno dla zespołu FCB U17, jak i U19). Trzecie miejsce i Brązowy Medal przypadło talentowi BVB –Luce Unbehaunowi.

Medal Fritz Waltera przyznawany jest w trzech kategoriach (złoty, srebrny oraz brązowy) dla najlepszych zawodników w Niemczech w zespołach U17 oraz U19 (wcześniej także U18). Przed Batistą Meierem nagrodę tą zdobył także Lars Lukas Mai (U17, srebro), Toni Kroos (U18, złoto), Emre Can (U17, złoto) oraz Niklas Dorsch (U17, srebro). Co więcej Manuel Neuer (U19) oraz Joshua Kimmich (U18) zdobyli tą nagrodę w srebrze. Kimimch otrzymał również brązowy medal jako zawodnik U19.

Źródło: Twitter