DieRoten.pl

Batista Meier: Chcę dać z siebie wszystko i rozwinąć się

11.09.2020, 08:32:40
Ł. Skwiot

Podobne artykuły

Co prawda Oliver Batista Meier miał być częścią pierwszej drużyny Bayernu w nadchodzącym sezonie, ale koniec końców klub podjął decyzję o jego wypożyczeniu.

reklama

reklama

Dokładnie wczoraj holenderska ekipa SC Heerenveen potwierdziła, że na roczne wypożyczenie do ich zespołu trafił utalentowany Oliver Batista Meier. Warto przypomnieć, że 19-latek będzie grał z numerem 10 na koszulce. Przy okazji swoich przenosin młody Niemiec udzielił wywiadu dla klubowej telewizji, w którym odniósł się do swoich preferowanych pozycji oraz celów na nadchodzący sezon.

Jestem typem zawodnika, który lubi atakować. Mogę grać nie tylko na pozycji dziesiątki, ale i również na lewym skrzydle. Niemniej jednak mogę również pracować na innych pozycjach – powiedział Batista Meier.

− Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre, Heerenveen posiada wielu ciekawych piłkarzy. Ponadto ludzie związani z klubem również są bardzo mili, więc czuję się tutaj dobrze powitany – mówił dalej.

− Zdaję sobie sprawę, że SC Heerenveen to klub z tradycjami i bogatą historią. To klub piłkarski, dlatego też zdecydowałem się na wypożyczenie do tej ekipy – dodał wychowanek Bayernu.

− Mam nadzieję, że będę tutaj grał i rozwinę się jeszcze bardziej. Chcę dać z siebie absolutnie wszystko, aby razem z tym zespołem osiągnąć nasze wspólne cele – podsumował Oliver Batista Meier.

Oliver Batista Meier trafił do akademii Bayernu latem 2016 roku z 1. FC Kaiserslautern za 500 tysięcy euro. Skrzydłowy sukcesywnie przechodził przez kolejne etapy szkolenia i poszczególne zespoły, zaś w sezonie 2019/20 miał nawet okazję zadebiutować w pierwszej drużynie.

źródło: SC Heerenveen / Feanonline

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama11.09.2020 20:38
Dokładnie, wielu kibiców, w tym ja, wiąże z nim ogromne nadzieje i wierzę że to wypożyczenie będzie kluczowe w jego dalszej karierze.
11.09.2020 15:22
11.09.2020 13:43
Meier i Dajaku w przyszłym sezonie pewnie otrzymają poważne szanse na zaistnienie w pierwszej drużynie Bayernu.
11.09.2020 10:59
Będzie kogo obserwować w tym sezonie na wypożyczeniach i oby któryś z nich na poważnie zaistniał w niedalekiej przyszłości w Bayernie, trzymam kciuki.
11.09.2020 09:24
@tapczan

Zobaczymy jak reszta sobie naszych też poradzi. 2. Bundesliga powinna zweryfikować Singha. Jak sobie poradzi, to możemy zacierać ręce na jego dalszą przyszłość w Bayernie.
11.09.2020 09:17
Czas żeby ktoś poszedł drogą Lahma czy Alaby, a Batista ma na to chyba największe szanse.