DieRoten.pl
Reklama

Barcelona? City? PSG? Co dalej z Lewandowskim

fot.
Reklama

Kolejny dzień przyniósł nam szereg nowych informacji na temat dalszej przyszłości 33-letniego Roberta Lewandowskiego w klubie ze stolicy Bawarii.

W najnowszym odcinku podcastu „Bayern Insider” temat przyszłości Roberta Lewandowskiego i ostatnich plotek poruszyli dziennikarze redakcji „Bild” oraz „Sport Bild” – Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl.

Reporterzy odnieśli się między innymi do doniesień o możliwych kierunkach polskiego napastnika jak Barcelona, Paris Saint-Germain oraz Manchester City. Poniżej znajdziecie informacje o poszczególnych klubach i szansach na ewentualny transfer.

Barcelona

Robert Lewandowski byłby w stanie wyobrazić sobie przenosiny do Barcelony, ale tylko wtedy, kiedy rozmowy z Bayernem zakończyłby się fiaskiem. Kwestią otwartą pozostaje to, czy Hiszpanie mogliby zapłacić tego lata konkretną kwotę odstępnego za Polaka.

Prawdą jest, że Katalończycy pragną pozyskać 33-latka, ale „Lewy” nie zawarł żadnego porozumienia z Hiszpanami i nie podjął decyzji o opuszczeniu „Gwiazdy Południa”. Zahavi jest przyjacielem Laporty, z którym ma dobre relacje.

Paris Saint-Germain

Plotki o transferze Lewandowskiego do PSG nie są prawdziwe. Polak nie chce grać w Ligue 1, gdzie jego zdaniem poziom nie jest tak wysoki, jak w Bundeslidze, czy La Lidze. Sytuacja może jednak ulec zmianie, jeśli nie wypali plan z FCB i Barcą.

Manchester United

Manchester United jest zainteresowany transferem Roberta Lewandowskiego. Z drugiej strony kwestią otwartą pozostaje to, czy sam Polak byłby zainteresowany transferem do klubu, który może nie zagrać w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Chelsea

Chelsea nie jest zainteresowana pozyskaniem Roberta Lewandowskiego, choć Pini Zahavi posiada bardzo dobre relacje z Anglikami.

Manchester City

Manchester City również nie jest brany pod uwagę jako możliwy nowy klub dla Roberta Lewandowskiego.

Przyszłość w Bayernie

Niewykluczone, że Bayern chciałby przedłużyć umowę z Robertem Lewandowskim o jeden rok, podczas gdy Polak i Pini Zahavi liczą na 2-letnią umowę. Koniec końców obie strony powinny się dogadać w sprawie przedłużenia kontraktu (obecny do 2023 roku).

 

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...