Barca pokonana! FCB Frauen w finale

Jak już informowaliśmy wcześniej, wczorajszego wieczoru odbyło się kolejne spotkanie z udziałem zawodniczek Bayernu w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023.

FC Bayern Frauen 2:1 (1:0) FC Barcelona

Trener Alexander Straus z pewnością ma wielkie powody do dumy, albowiem wczorajszego wieczoru jego podopieczne w meczu półfinałowym towarzyskiego turnieju AMOS Women’s French Cup, pokonały na stadionie w Tuluzie FC Barcelonę, czyli finalistki Ligi Mistrzyń z sezonu 2021/22.

Ostatecznie pojedynek na Stade Ernest-Wallon zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść FCB Frauen. Pierwszą bramkę dla monachijek zdobyła w 40. minucie Sarah Zadrazil, zaś gola na wagę zwycięstwa w 84. minucie strzeliła sprowadzona tego lata Emelyne Laurent.

Dzięki wczorajszej wygranej nad Barcą, piłkarki bawarskiego klubu zagrają w finałowym starciu z Manchesterem United, którego zawodniczki ograły z kolei Paris Saint-Germain 1:0.

Lina Magull i spółka będą miały teraz trochę czasu na regenerację i przygotowania do finału, który został zaplanowany na 19 sierpnia (piątek) o 21:00. Transmisja tego spotkania będzie dostępna na niemieckim kanale i streamie internetowym telewizji „Sky”.

Będzie to zarazem przedostatni test podopiecznych Strausa przed przystąpieniem do rywalizacji na krajowym podwórku – ostatni mecz przygotowawczy zostanie rozegrany 26 sierpnia, zaś rywalkami monachijek będzie kobieca drużyna Atletico Madryt.

Źródło: FCB.de / Własne