DieRoten.pl

BamS: Kovac zaskakuje metodami treningowymi

13.08.2018, 00:00:07
FotoOlimpik

Począwszy od 1 lipca 2018 roku nowym trenerem Bayernu Monachium jest Niko Kovac, który na stołku trenerskim zastąpił legendarnego już Juppa Heynckesa, który przeszedł na jakże zasłużoną emeryturę.

Póki co chorwacki szkoleniowiec wywiera pozytywne wrażenie na swoich podopiecznych i piłkarskich ekspertach z zewnątrz. Podczas niedawno zakończonego obozu przygotowawczego w Rottach-Egern nad jeziorem Tegernsee monachijczykom towarzyszyło kilku dziennikarzy z przeróżnych niemieckich gazet, dzienników i stacji telewizyjnych.

Wśród nich byli i także dziennikarze "Bilda". W jednym z ostatnich artykułów, który ukazał się w najnowszym wydaniu "Bild am Sonntag" mogliśmy się dowiedzieć, że 46-latek zaskoczył nie tylko swoim podejściem, ale i także nowymi metodami treningowymi. Pokrótce postaramy się je Wam przybliżyć.

Matematyka jest prosta

Podczas tajnych sesji treningowych Niko Kovac stale wpajał swoim podopiecznym jak ważną rolę na boisku odgrywa zajmowane miejsce:

− Im więcej nas w polu karnym, tym większe prawdopodobieństwo, że strzelimy bramkę. To prosta matematyka! − powtarzał Chorwat.

Stanowczość i konkrety

Wypowiedzi i polecenia 46-latka są krótkie, ale równie treściwe. Chorwat nie przebiera w środkach i otwarcie wyraża swoje zdanie nie owijając w bawełnę mówiąc czego oczekuje od swoich podopiecznych.

Jego wypowiedzi są konkretne, wyostrzone i nie wymagają dalszej interpretacji, ale i także kolegialne − wyjawił niedawno Mueller.

Wskazówki również są mile widziane

Kovac słynie także z krótkich i dosadnych wskazówek. Trener nie chce w żadnym wypadku komplikować czegokolwiek, dlatego stara się w jak najprostszy sposób przekazywać swoje rady podopiecznym.

Nasze ataki będą równie skuteczne, jak nasza gra w obronie! − powtarzał szkoleniowiec FCB.

Prowokacja

W przeciwieństwie do metod treningowych Carlo Ancelottiego i Juppa Heynckesa, były trener Eintrachtu Frankfurt oczekuje od swoich piłkarzy, aby Ci prowokowali swoich rywali grą na skrzydłach czy też w obronie.

źródło: Bild am Sonntag
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama



13.08.2018 18:09
Wszystko jedno jakie ma metody, najważniejsze by gracze go szanowali i były wyniki.
13.08.2018 12:43
Ribery i Robben będą grali coraz mniej, czasu nie oszukają.
13.08.2018 10:24
Taki Coman zrobił więcej niż emeryci razem wzięci, dlaczego więc ma czekać na swoją szansę skoro w tej chwili jest naszym najlepszym skrzydłowym? W takim klubie jak Bayern o tym kto gra powinna chyba decydować forma a nie układy z prezesami. Mam rację?
13.08.2018 04:07
Akurat to, ze w glownym skladzie wyszedl robben i ribery nie dziwi. Mieli oni wiele wiecej czasu na przygotowanie sie do sezonu. Gnabry ma drobny uraz a Coman wrocil po dosc dlugiej kontuzji. Wedlug mnie dobrze zrobil wystawiajac taki sklad.
13.08.2018 00:59
Spokojnie, myślę ze z czasem Gnabry z Comanem dostaną swoją szansę.
13.08.2018 00:27
Za to składem niestety narazie to wcale nie zaskakuje. Nasi emerytowani skrzydłowi powinni zaczynać na lawie.
13.08.2018 00:14

reklama