DieRoten.pl

Po wielotygodniowej, a nawet wielomiesięcznej sadze, Alexander Nuebel koniec końców dopiął swego i został wypożyczony na dwa sezon do francuskiego AS Monaco.

reklama

Co prawda Alex został wypożyczony do końca czerwca 2023 roku, ale monachijczycy zapewnili sobie opcję do skrócenia umowy o rok, na wypadek gdyby zaszła taka konieczność.

Jakiś czas temu w rozmowie dla „Sport1” na temat Nuebela wypowiedział się jego agent, czyli Stefan Backs, który odniósł się między innymi do gwarancji gry bramkarza w Monaco, rozmów z „Bawarczykami” oraz negocjacji z Niko Kovacem (trenerem ASM).

Jeśli jesteście ciekawi, co miał do powiedzenia przedstawiciel młodego golkipera, to poniże znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Stefan Backs na temat:

…wypożyczenia Alexa:

„…Dla Bayernu to była walka, nie chcieli go oddawać. Jednakże bardzo dobre argumenty, jak rozwój i regularna gra Alexa przeważyły. Obie strony doszły do porozumienia i wspólnie uznały, iż wypożyczenie jest najlepszym wyjściem.”

…możliwości skrócenia wypożyczenia o rok:

„…Było to szczególnie ważne dla Hasana Salihamidzica, ponieważ w przypadku możliwej kontuzji Manuela Neuera, Bayern musi i chce mieć szansę na odzyskanie swojego bramkarza. To było sedno naszych negocjacji, bo AS Monaco nie bardzo chciało się na to godzić. Przez wiele tygodni rozmowy toczyły się w tę i z powrotem, trochę niczym rozmowy dyplomatyczne. Ostatecznie obie strony dogadały się w tej sprawie.”

…gwarancji gry dla Nuebela w Monaco:

„…Nigdy nie ma gwarancji, zawsze coś może się wydarzyć. Jako doradca i agent starasz się załatwić to wszystko najlepiej jak to możliwe. Ale piłka nożna to sport wyczynowy. Alex będzie musiał tam walczyć i wywalczyć sobie miejsce w kadrze.”

…Niko Kovaca:

„…Zapytałem Bayern, czy Monaco może prowadzić rozmowy, zaś Ci zgodzili się bez problemu. W trakcie tego Niko Kovac dzwonił i rozmawiał z Alexem kilka razy, podobnie jak Paul Mitchell, czyli ich dyrektor sportowy.”

…rozmów z Monaco:

„…Mitchell był już zainteresowany Alexem, kiedy ten był jeszcze w Lipsku. Warunki są więc sprzyjające. Kovac opisał swój pomysł na grę i powiedział dość jasno czego od niego oczekuje. Alex będzie musiał pokazać się jak najlepiej, ponieważ w grę wchodzi Liga Mistrzów.”

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama18.07.2021 11:40
Jak nie będzie bronił tam, to gdzie mu do Bayernu :/ Niech pokaże, na co go stać.
12.07.2021 15:10
Majecki i Lecomte to żadni przeciwnicy.
12.07.2021 14:47
Ja nawet nie wiem, co tu miałoby być do wyjaśniania...
12.07.2021 14:14
Dokładnie, a prasa powtarza, zresztą wiele artykułów się czyta po kilka razy.
12.07.2021 13:17
Ta kwestia została już wyjaśniona jakiś czas temu przecież.
12.07.2021 10:41
Jest wystarczająco dobry, to będzie bronić, jeśli nie to trudno, nie ten poziom
12.07.2021 09:46
Dziwne jakby miał zagwarantowane miejsce na papierze bez względu na formę oraz prezentowany poziom sportowy.
12.07.2021 09:16
Jak w ogóle normalnemu człowiekowi może przyjść do głowy taka gwarancja...