DieRoten.pl
Reklama

AZ: Tuchel może zostać!

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Od dłuższego już czasu najgorętszym tematem związanym z Bayernem Monachium jest kwestia obsady stołka trenerskiego w sezonie 2023/2024.

Na ten moment nie wiadomo nadal kto zostanie nowym szkoleniowcem rekordowego mistrza Niemiec. Z drugiej strony z listy potencjalnych następców Thomasa Tuchela można wykluczyć czterech trenerów, a będąc dokładniejszym mowa o takich osobach jak Xabi Alonso, Ralf Rangnick, Oliver Glasner oraz Julian Nagelsmann.

Jako że kolejnych opcji jest coraz mniej, w mediach co rusz powraca temat możliwego pozostawienia Tuchela na stanowisku – tym razem najnowsze informacje w tej sprawie przedstawił dziennikarz Maximilian Koch z lokalnego „Abendzeitung Muenchen”.

Pozostanie Tuchela coraz bardziej możliwe?

Jak donosi wspomniany wyżej Maximilian Koch, nie można już wykluczyć, że Thomas Tuchel pozostanie na stanowisku trenera Bayernu. Płyną głosy, że zarówno szkoleniowiec, jak i szefowie FCB są gotowi przemyśleć ponownie taki scenariusz. Ostatnie tygodnie potwierdziły, że Niemiec jest w stanie popchnąć zespół i przygotować się na wysokim poziomie.

Klub pragnie w przyszłym sezonie dotrzeć do finału Ligi Mistrzów w Monachium, a 50-latek może okazać się odpowiednim kandydatem ku temu, o ile zostanie uwzględniony w planach „Bawarczyków” na rewolucję kadrową. Niewykluczone, że niebawem odbędą się rozmowy w tej sprawie. Choć były opiekun BVB posiada przeciwników w klubie, to z drugiej strony posiada również zwolenników.

Gwiazdy wspierają Tuchela

Thomas Tuchel posiada też wielu zwolenników w zespole. W ostatnim czasie za pozostaniem Niemca opowiedzieli się m. in. Manu Neuer, Thomas Mueller, Jamal Musiala, Leroy Sane, Eric Dier czy Harry Kane. Z drugiej strony nowy trener musiałby zapracować sobie na zaufanie gwiazd FCB, podczas gdy wielu graczy szanuje obecnego szkoleniowca i chce z nim kontynuować współpracę.

Źródło: Abendzeitung Muenchen
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...