Austriacy zapewniają zwycięstwo

Druga drużyna Bayernu pokonała dzisiaj Eintracht Bamberg 2010 2:0 (0:0), co przybliżyło ją do awansu do 3. Bundesligi. Bramki dla podopiecznych Mehmeta Scholla zdobyli dwaj 19-letni Austriacy Alessandro Schopf i Christian Derflinger. Zmartwieniem trenera rezerw znowu była skuteczność, tym razem w wykonywaniu rzutów karnych. Od 12. minuty Bawarczycy grali w przewadze jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał golkiper gości. Podyktowanego wtedy rzutu karnego nie wykorzystał Kevin Friesenbichler, a pod koniec pierwszej połowy kolejną jedenastkę zmarnował Emre Can. Optymizmem napawa z kolei gra defensywna, gdyż w całym spotkaniu Lukas Raeder musiał interweniować tylko raz. Następne spotkanie z TSV 1860 Rosenheim zostanie rozegrane w środę. Szanse na awans rosną, gdyż z pozostałych do końca 11 spotkań, aż 7 odbędzie się w Monachium.