ASR - FCBM: Bayern powyrywał zęby Wilkom

FC Bayern Monachium wygrał aż 7:1 w wyjazdowym meczu przeciwko drużynie AS Romy. Podopieczni Pepa Guardioli umocnili się tym samym na pozycji lidera grupy E, powiększając swoją przewagę na drugą drużyną do pięciu punktów.

Mecz rozpoczął się idealnie dla drużyny gości. Arjen Robben otworzył wynik już po dziewięciu minutach gry, pokonując Morgana De Sactisa strzałem z ostrego kąta. Dwie minuty później przed szansą na wyrównanie stanął Gervinho, ale Manuel Neuer pokazał klasę broniąc strzał z niedużej odległości. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się w 23. minucie, gdy po dwójkowej akcji Thomasa Mullera i Mario Gotze ten drugi płaskim strzałem zza linii pola karnego umieścił piłkę w bramce. Ledwie dwie minuty później na 3:0 podwyższył Robert Lewandowski, który uderzył głową po dośrodkowaniu Juana Bernata. Polak pokazał się z dobrej strony również 5. minut później, obsługując idealnym zagraniem Robbena. Po tym zagraniu Holender strzelił drugą swoją bramkę tego wieczoru. W 35. minucie ręką w swoim polu karnym zagrał Kostas Manolas, a Muller pewnie zamienił rzut karny na bramkę. Piłkarze Romy mieli zupełnie podcięte skrzydła i w niczym nie przypominali zawodników, którzy z dużym animuszem rozpoczynali ten mecz. Ostatni raz takie zamieszanie w stolicy Włoch wywołał chyba cesarz Neron.

W drugiej połowie stało się dokładnie to, czego wszyscy oczekiwali. Bawarczycy zaczęli grać oszczędniej, nie szafując swoimi siłami. Sytuacje bramkowe zaczęli tworzyć sobie gospodarze, ale piłka lądowała albo na słupku, albo w niewiarygodny sposób bronił Neuer. W 60. minucie Gervinho zdobył honorową bramkę, pokonując Manu strzałem głową i... to wszytko, na co było stać Giallorossich dzisiejszego wieczoru. Dzieła zniszczenia dopełnili rezerwowi - Franck Ribery i Xherdan Shaqiri. Francuz pokonał De Sanctisa w 78., a Szwajcar w 80. minucie. Tym samym Lupi zostali kompletnie zdemolowani.

AS Roma: De Sanctis - Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole (Holebas 46) – Pjanic (Ljajic 79), De Rossi, Nainggolan - Gervinho, Totti (Florenzi 46), Iturbe
Rezerowowi: Skorupski, Paredes, Destro, Astori

FC Bayern: Neuer - Alaba, Boateng, Benatia - Lahm, Xabi Alonso – Bernat, Müller (Rafinha 60), Götze (Shaqiri 79), Robben – Lewandowski (Ribéry 68)
Rezerwowi: Zingerle, Dante, Pizarro, Hojbjerg

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja)
Widzów: 62,292 (komplet)
Bramki: 0-1 Robben (9), 0-2 Götze (23), 0-3 Lewandowski (25), 0-4 Robben (30), 0-5 Müller (36, karny), 1-5 Gervinho (66), 1-6 Ribery (78), 1-7 Shaqiri (80)
Żółte kartki: Iturbe, Torosidis, Nainggolan / Bernat