DieRoten.pl
Reklama

AS: Alaba na liście życzeń Barcelony

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Wczoraj nastąpiło oficjalne zamknięcie okienka transferowego w Europie. Jak co roku nie brakowało zaskakujących posunięć jak i wielomilionowych transakcji.

Choć do letniego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, to w mediach co rusz pojawiają się kolejne plotki transferowe. Tym razem hiszpańskie media skupiają się na osobie Davida Alaby.

Hiszpański „AS” poinformował wczoraj, że defensor Bayernu Monachium miał znaleźć się na szczycie listy życzeń Barcelony. Do ewentualnego transferu miałoby dojść rzecz jasna latem 2018 roku.

Jak czytamy dalej sekretarz techniczny zespołu ze stolicy Katalonii – Robert Fernandez – miał poprosić prezydenta Barcelony – Josepa Bartomeu – aby ten zagospodarował odpowiednią ilość środków na transfer Davida Alaby.

Wyceniany na 38 milionów euro Austriak jest wychowankiem Bayernu Monachium, dla którego gra już od 2008 roku. W trwającym obecnie sezonie 25-latek rozegrał dla Bayernu 21 spotkań, zaś jego dorobek to bramka oraz dwie asysty.

Obecna umowa Alaby z zespołem „Gwiazdy Południa” obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Warto nadmienić jeszcze, że nie jest to już pierwszy raz, kiedy hiszpańskie media donoszą o zainteresowaniu zespołów z La Liga osobą Davida Alaby.

Źródło: AS
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...