Arjen strzela, Holandia w finale

W niedawno zakończonym półfinale Miostrzostw Świata 2010 reprezentacja Holandii pokonała Urugwaj 3:2 (1:1). Bramkę w tym meczu w 73. minucie strzelił piłkarz Bayernu Monachium Arjen Robben, który pokonał bramkarza rywali strzałem głową. Było to drugie trafienie Arjena na tym mundialu. Pełne spotkanie rozegrał kapitan bawarskiego klubu Mark van Bommel, zaś cały pojedynek na ławce rezerwowych spędził Edson Braafheid.

Wynik spotkania pięknym strzałem w 18. minucie otworzył Gio van Bronckhorst, a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Diego Forlan (41.). Holendrów na prowadzenie wyprowadził Wesley Sneijder (70.), a chwilę później Robben podwyższył wynik potyczki. W 90. minucie Maxi Pereira dał nadzieje swoim rodakom, ale nie starczyło już czasu.

Tym samym Oranjes weszli do finału, w którym czekają na zwycięzce pary Niemcy - Hiszpania.