"Aptekarze" wyleczyli FCB z marzeń...

Bayern Monachium poniósł już szóstą porażkę w tym sezonie w Bundeslidze, przegrywając na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 2:0. "Aptekarze" tym samym zakończyli swoją fatalną serię 14 spotkań bez zwycięstwa z FCB, rozwiewając tym samym marzenia Bawarczyków o odzyskaniu mistrzowskiej patery, która trafi prawdopodobnie do Borussi Dortmund. Podopieczni Juergena Kloppa nie notują tylu wpadek co zespół Juppa Heynckesa i ma już 7 punktów przewagi nad Monachijczykami.

ZOBACZ BRAMKI Z MECZU NA BAY-ARENA!

Po meczach reprezentacji Heynckes był zmuszony do dokonania jednej zmiany w porównaniu z meczem z Schalke. Narzekającego na bóle uda Francka Ribery'ego w wyjściowym składzie zastąpił Toni Kroos. Z kolei szkoleniowiec gospodarzy nie mógł skorzystać z usług Michaela Ballacka.

Przebieg pojedynku:
2. minuta: Pierwsza okazja dla Bayernu. Thomas Mueller wrzuca piłkę w pole karne, tam z 8 metra Davida Alaba trafia piłką w Leno, a z pozycji leżącej niecelnie dobija Kroos.
8. minuta: Po podaniu Mario Gomeza Arjen Robben oddaje strzał z 12 metrów, ale jego próba zostaje zablokowana.
9. minuta: Andre Scherrle próbuje szczęścia z 20 metrów, ale jego strzał okazuje się niecelny.
11. minuta: Stefan Kiessling główkuje nad bramką Manuela Neuera.
13. minuta: Solowy rajd Robbena kończy się uderzeniem z 16 metrów, które końcami palców broni Leno.
31. minuta: Kiessling wypuszcza Schuerrle na czystą pozycję, ale Neuer z pojedynku oko w oko wychodzi obronną ręką.
36. minuta: Dośrodkowanie Robbena, najwyżej wyskakuje Mueller, ale jego strzał mija słupek Bayeru.
40. minuta: Robben podaje do Gomeza. Napastnik FCB mija Leno i posyła piłkę do pustej bramki, jednak w ostatniej chwili rozpczaliwą obroną Manel Freidrich zatrzymuje futbolówkę.
43. minuta: Augusto Renato podaje do niepilnowanego Schuerrle, który już drugi raz przegrywa bezpośredni pojedynek z Neuerem.

58. minuta: Po dobrym zagraniu Kroosa, Robben staje przed kolejną dobrą okazją, ale i tym razem Leno jest na posterunku.
63. minuta: Wielka szansa dla gospodarzy - Kiessling zagrywa piłkę na 6 metr, gdzie niepilnowany Reinartz nieczysto trafia w piłkę.
66. minuta: Świetna parada Neuera! Kiessling strzela z odległości 2 metrów, ale Manuel daje radę wybić futbolówkę.
67. minuta: Główka Kiessling i piłką znowu ląduje w rękach golkipera FCB.
68. minuta: Schuerrle strzela z 25 metrów, ale znowu bez problemów Neuer.
79. minuta: Kiessling wyprowadza Leverkusen na prowadzenie. Derdiyok przed końcową linią zgrywa piłkę wzdłuż bramki, gdzie niepilnowany snajer Bayeru pakuje futbolówkę do siatki FCB.
90. minuta: Kontra rozpoczęta przez Castro, a zakończona celnym strzałem Bellarabiego ustala wynik spotkania na 2:0.

Bayer Leverkusen - FC Bayern 2-0 (0-0)

Bayer Leverkusen: Leno - Schwaab, Friedrich (Derdiyok 46), Toprak, Kadlec - Reinartz, Bender - Castro, Renato Augusto (Rolfes 89), Schürrle (Bellarabi 83) - Kießling

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Alaba - Müller (Petersen 82), Kroos (Olic 74), Robben - Gomez (Ribéry 61)

Rezerwowi: Butt, Contento, Pranjic, Tymoshchuk

Sędzia: Mr. Gräfe (Berlin)

Widzów: 30,210

Gole: 1-0 Kießling (79), 2-0 Bellarabi (90)

Żółte kartki: Toprak / Boateng, Luiz Gustavo, Rafinha