Ancelotti: Mueller był najlepszy na boisku

Za nami 22. kolejka Bundesligi, w której Bayern Monachium rozniósł Hamburger SV aż 8-0. Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Thomas Mueller, który jednak przez całe 90 minut nie zdobył bramki dla swojego zespołu.

Thomas Mueller rozegrał dziś pełne spotkanie i choć nie zdołał wpisać się na listę strzelców, to był jednym z najlepszych zawodników na boisku, co też potwierdził trzema asystami.

Niemiec mógł zdobyć bramkę w 56. minucie starcia na Allianz Arenie, kiedy to znalazł się w sytuacji sam na sam z Rene Adlerem, lecz ostatecznie Thomas zdecydował się podać na wolne pole do Davida Alaby, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Carlo Ancelotti w rozmowie z dziennikarzem po meczu przyznał, że Mueller był najlepszym zawodnikiem na boisku, choć nie był w stanie odnaleźć drogi do bramki.

Thomas Mueller był najlepszym zawodnikiem na boisku, nawet jeśli nie udało mu się zdobyć bramki. To on był kluczem do tego zwycięstwa. Poruszał się doskonale i miał udział w każdym ataku powiedział Carlo Ancelotti.

Bardzo podobał mi się jego występ dziś, podobnie zresztą jak wszystkich moich podopiecznych, lecz Thomas wyróżniał się pod względem ofensywnym zakończył włoski boss "Die Roten".

Choć wielu zarzuca Thomasowi brak formy, to Niemiec w 29 spotkaniach rozegranych do tej pory zdobył pięć bramek i zanotował już łącznie 12 asyst, co czyni go najlepszym podającym zawodnikiem w zespole "Dumy Bawarii".

Źródło: FourFourTwo