DieRoten.pl
Reklama

Amrabat alternatywą dla Rice’a?

fot. Fotolia
Reklama

Dla żadnego kibica Bayernu nie jest żadną tajemnicą, że monachijczycy chcą pozyskać nowego środkowego pomocnika na sezon 2023/24.

Wymarzonym kandydatem monachijczyków oraz samego Thomasa Tuchela, który dąży do tego transferu, jest Declan Rice z angielskiej ekipy West Ham United, która zdobyła kilka dni temu Puchar Ligi Konferencji UEFA.

Na ten moment nie wiadomo jednak, czy Anglik zdecyduje się na grę dla Bayernu Monachium, albowiem o usługi kapitana „Młotów” zabiegają także inne kluby, zaś wśród nich można wymienić między innymi Arsenal. Jak donosi włoski dziennikarz i ekspert transferowy – Fabrizio Romano – wyścig o pomocnika pozostaje otwarty.

Bayern ma alternatywę?

Gdyby jednak mistrzom Niemiec nie udało się ściągnąć Rice’a, to jak donosi bawarski „TZ”, szefowie FCB mają już na oku alternatywę w postaci Sofyana Amrabata z włoskiej Fiorentiny, który pokazał się przede wszystkim z bardzo dobrej strony podczas mundialu w 2022 roku.

Póki co nie jest to oczywiście nic konkretnego, ale Manuel Bonke i spółka podkreślają, że 26-latek znajduje się w sferze zainteresowań Bayernu, podobnie zresztą jak kilku innych czołowych ekip w Europie. Nie ulega również wątpliwości, że Marokańczyk byłby zdecydowanie tańszą opcją niż Declan.

Informacje potwierdza również dziennikarz Maximilian Koch z „Abendzeitung Muenchen”. Amrabat prawdopodobnie opuści Florencję tego lata, ale jego kolejny przystanek w karierze pozostaje kwestią otwartą. Temat przenosin na Allianz Arenę nie jest jeszcze konkretny, albowiem jak podkreśla reporter – priorytetem i celem numer jeden pozostaje Rice z West Hamu.

Sofyan Amrabat

Marokańczyk ma za sobą bardzo dobry sezon, zaś wśród jego mocnych stron wymienia się nie tylko grę w odbiorze oraz siłę w pojedynkach, ale przede wszystkim wytrzymałość fizyczną i grę w obronie. W bieżącym sezonie 2022/23, Amrabat wystąpił w 49 meczach dla Fiorentiny, zaś jego szacunkowa wartość to około 25 mln euro.

Źródło: AZ / TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...