Altintop: W Campusie nie możemy doczekać się tego meczu

Po nieco dłuższej przerwie, do akcji na europejskim podwórku powraca dziś zespół prowadzony przez Rene Marica, czyli Bayern U-19.

Dokładnie o 16:00 o awans do półfinału rozgrywek UEFA Youth League powalczą zawodnicy Bayernu Monachium do lat 19. Rywalem młodych monachijczyków będzie Olympiakos, czyli aktualny mistrz Grecji U-19.

Przy okazji tego pojedynku, obszernego wywiadu dla klubowych mediów udzielił dyrektor sportowy Campusu bawarskiego klubu, czyli Halil Altintop, który podkreślił w rozmowie z dziennikarzem, że cała akademia piłkarska FCB nie może doczekać się wieczornej rywalizacji w Monachium.

− Wszyscy w Campusie naprawdę nie mogą się doczekać tego meczu. Nasza drużyna w pełni zasłużyła na ten ćwierćfinał dzięki dobrym występom i przekonującej postawie. Szczególnie pierwsza połowa meczu z Feyenoordem była absolutnym piłkarskim wydarzeniem – powiedział Altintop.

− Zainteresowanie publiczności i mediów będzie jeszcze większe w meczu z Pireusem. Dla wielu z tych chłopaków będzie to z pewnością największy mecz w ich młodej karierze na poziomie klubowym – dodał.

Jakiego z kolei przeciwnika spodziewają się zawodnicy, trenerzy oraz kierownictwo sportowe Campusu dzisiejszego wieczoru?

− Pireus zakwalifikował się do ćwierćfinałów jako mistrzowie Grecji drogą mistrzowską. W rundzie pucharowej najpierw pokonali Inter, a następnie RC Lens w rzutach karnych. Musimy więc być przygotowani na przeciwnika o mocnych nerwach. Ale spodziewam się również dobrze wyszkolonego technicznie i silnego fizycznie zespołu, który z pewnością będzie wymagał od nas wszystkiego – mówił dalej.

− Musimy po prostu grać w piłkę przez 90 minut, tak jak w pierwszej połowie przeciwko Feyenoordowi i walczyć z taką samą pasją, jak po 2:3 z Rotterdamem. Wtedy myślę, że mamy duże szanse na napisanie kolejnego rozdziału w tegorocznej historii sukcesów – podsumował Halil Altintop.