Altintop i Ottl wyróżnieni

Grudzień już za nami, dlatego nadszedł czas na wybranie najpiękniejszej bramki, która padła na niemieckich boiskach w minionym miesiącu.

Konkurs "Tor des Monats" organizowany jest od roku 1971 i co miesiąc wybieramy spektakularną bramkę z pięciu, które przygotowała nam do wyboru redakcja niemieckiej stacji telewizyjnej ARD.

Na wyróżnienie za niesamowite uderzenia zakończone bramką zasłużyło dwóch Bawarczyków: Hamit Altintop i Andreas Ottl.

Turek w meczu Bundesligi przeciwko FC St. Pauli rozgrywanym na Allianz Arena popisał się fantastycznym uderzeniem dając prowadzenie Bawarczykom. Hamit w 16. minucie meczu posłał piłkę idealnie w okienko bramki strzeżonej przez Thomasa Kesslera, który bezradnie mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem (http://www.youtube.com/watch?v=wPfq5FPfNj0).

25-letni Niemiec także otworzył wynik spotkania (6. minuta). Tym razem mecz rozgrywany był w ramach Pucharu Niemiec przeciwko Stuttgartowi, który miał miejsce 22 grudnia na boisku rywala. Ottl po podaniu od Ribérego uderzył piłkę tak, że ta przeleciała obok wyciągniętego jak struna Svena Ulreicha, odbiła się od słupka i wpadła do siatki przeciwnika ( http://www.youtube.com/watch?v=GpLEWboJG0I).

Obok Bawarczyków na uznanie zasłużyli także Torsten Oehrl (FC Augsburg) w meczu przeciwko FSV Frankfurt, Renato Augusto (Bayer Leverkusen) w pojedynku z Hamburgerem SV i Pavel Pogrebnyak (VfB Stuttgart), który zdobył bramkę w meczu przeciwko Bayernowi zakończonym wynikiem 3:6.

Głosować można na stronie: http://www.sportschau.de/sp/tor_des_monats/index.jsp z całego świata, jednak odbiór głównej nagrody (BMW X3) możliwy jest tylko na terenie Niemiec.

autor: bayernfan123