Almeida: Wynik nie odzwierciedla spotkania

W ubiegłą środę swoje trzecie spotkanie w ramach fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów rozegrali zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec.

Podopieczni Dino Toppmoellera, który tamtego wieczoru zastępował na ławce trenerskiej chorego Juliana Nagelsmanna, pokonali swoich rywali z Lizbony aż 4:0, jednak warto mieć na uwadze fakt, że do 70. minuty na tablicy wyników widniało 0:0.

Tradycyjnie po zakończeniu spotkania, w strefie mieszanej dla dziennikarzy, na pytania odpowiadali wyznaczeni przez oba kluby piłkarze. W przypadku Benfiki swoje zdanie wyraził przede wszystkim kapitan stołecznego klubu – Andre Almeida.

− Pierwsza połowa była wyrównana. Przed golem Sane mieliśmy nawet szanse na zdobycie bramki. Po golu na 1:0 zespół stracił koncentrację. Musimy skupić się na tych 70 minutach, w których spisywaliśmy się dobrze – powiedział Almeida.

− Pragniemy na równi rywalizować z najlepszymi drużynami, zaś moim zdaniem wynik tego nie odzwierciedla. Chcemy występować w najlepszych rozgrywkach – podsumował Andre Almeida.

Przypominamy zarazem, że rewanżowe spotkanie Bayernu z Benfiką na Allianz Arenie w Monachium zostało zaplanowano na 2 listopada – początek boju, który może przesądzić o awansie monachijczyków do fazy pucharowej dokładnie o 21:00.

Źródło: UEFA / Eleven Sports