DieRoten.pl
Reklama

Allianz Arena jako Munich Football Arena

fot. J. Plenio / Pexels
Reklama

Od kilku dni w Europie rozgrywane są pierwsze pojedynki w ramach eliminacji do turnieju mistrzostw Europy w 2024 roku.

Warto podkreślić, że o awans nie muszą się martwić Niemcy, którzy to zostali z kolei wybrani na gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Zamiast tego, nasi sąsiedzi zza Odry będą głównie rozgrywać mecze towarzyskie (tak jak podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej z Peru oraz Belgami). Jeśli zaś mowa o nadchodzącym EURO, to należy wspomnieć, że jednym z miast gospodarzy będzie Monachium i Allianz Arena.

Niemniej jednak jak informuje dziennik „Bild”, kibice muszą spodziewać się innych nazw niektórych stadionów, co wynika z braku umów sponsorskich danych obiektów z UEFA.

Nie inaczej jest w przypadku monachijskiej Allianz Areny, która w trakcie mistrzostw Europy będzie nosić nazwę „Munich Football Arena”. To samo tyczy się także chociażby Signal Iduna Park, która na czas turnieju zostanie przemianowana na BVB Stadium Dortmund.

EURO 2024

Mistrzostwa Europy w 2024 roku rozpoczną się dokładnie 14 czerwca przyszłego roku i potrwają miesiąc. O Puchar EURO powalczą w sumie 24 reprezentacje narodowe.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...