DieRoten.pl

Obrońca Bayernu Monachium, David Alaba, w ostatnim wywiadzie dla TZ przyznał, że nie myślał jeszcze o podjęciu rozmów na temat nowego kontraktu. Obecna umowa wiąże Austriaka z FCB do 2018-go roku i jeśli wierzyć mediom, sternicy bawarskiego klubu chcą przedłużyć kontrakt z 23-latkiem.

"Mam ważny kontrakt do 2018-go. Byłem przez długi czas kontuzjowany i jedyne rehabilitacja zajmowała moją głowę. Ani przez chwilę nie myślałem o rozmowach na temat kontraktu" - powiedział Alaba.

"Czy mogę zostać w Bayernie do końca kariery? Nie jestem osobą wybiegającą tak daleko w przyszłość. Wyznaczam sobie krótsze cele"

"Przeprowadzka do Anglii? Rozumiem czym się kierują zawodnicy, którzy tam odchodzą. To jedna z najlepszych lig na świecie. To samo tyczy się jednak Bundesligi"

"Niczego mi nie brakuje w Bayernie. Każdy kto grał dla Bayernu wie doskonale jak klub jest dobry dla swoich zawodników. Jesteśmy wdzięczni, że gramy dla Bayernu. Monachium to dla mnie świetne miejsce"

W związku z kontuzją Jerome Boatenga niewykluczone, że w pewnym momencie to właśnie David Alaba zastąpi na pozycji stopera reprezentacji Niemiec. Austriak przyznaje jednak, że pozycja środkowego obrońcy nie należy do jego ulubionych.

"Pokazałem, że mogę grać na środku obrony, ale to nie jest moja ulubiona pozycja. Czuję się komfortowo grając na lewej obronie albo w pomocy. Chcę jednak pomóc zespołowi niezależnie od tego, gdzie mnie wystawi trener" - zakończył Alaba.

GOAL

źródło:
Login

admin

Obsługa techniczna

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama29.01.2016 21:30
To przedłużenie kontraktu z Alabą to wielka niewiadomą. Powinniśmy to zrobić, bo nie ma lepszego na tej pozycji, chociaż marzy mi się jeszcze Rodriguez z Wolfsburga na zmiennika. Ale wiadomo, to marzenia.
29.01.2016 16:25
Ważne jest aby David przedłużył z nami kontrakt, nie jest jednak istotne kiedy to zrobi.

Jest młody, bardzo dobry technicznie, wszechstronny, grający na kilku pozycjach, świetne uderzenia z dystansu, szybki, skoczny, zawodnik kompletny. Jedyne nad czym mógłby popracować to nad swoją słabszą nogą.

Mia San Mia!
29.01.2016 15:58
Alaba Alabą, Real podpisał kontrakt z Adidasem 140 mln rocznie! My rok temu do 2030 60 mln rocznie. ManU 80 mln. Rozumiem udziały, tradycja, ale [wycięte] ktoś tu się nie przykłada.
29.01.2016 14:42
Myślę że przedłuży, ale nie dziwię mu się że denerwuje się gdy trener rzuca go po boisku. Może gdy Ancelotti obejmie nasz klub, znajdzie dla niego stałą pozycję.
29.01.2016 14:25
http://i.imgur.com/72fPOss.jpg

Panowie... O czym tu w ogóle dyskutować? :D Wiadomo, że przedłuży.
29.01.2016 14:14
I dobrze, że nie myśli co będzie za dwa lata, bo nie ma co planować, a na końcu to rzeczywistość weryfikuje życie... FCBM!
29.01.2016 13:37
Wyobrażam sobie odejście Lewego w przyszłości, ale odejścia Alaby w żadnym wypadku. Wierze w Sammera że da rade w obu przypadkach przekonać najlepszych do pozostania
29.01.2016 13:30
Mam nadzieję, że sprawa Alaby jak również Lewandowskiego jak najszybciej się wyjaśni...Wspomniana dwójka daje nam gwarancje jakości na długie lata :) Co do wątku pozycji na której David występuje to wydaje mi się , że powinna to być mimo absencji Jerome lewa flanka obrony...Na dzień dzisiejszy w obliczu absencji Niemca środek naszej obrony wdziałbym Martinez- Benatia... ( jeśli oczywiście Marokańczyk w najbliższym czasie wróci do gry i zaczną omijać go kontuzje... ) Z całym szacunkiem dla Holgera ale na tak topowe zespoły jak Juve jego gra po kontuzji nie wystarczy...Ciężko widzę Badstubera który kryje np Dybale...Ogólnie byłem zwolennikiem kupna obrońcy , zarząd zdecydował inaczej...Co z tego będzie ? Czas pokarze...
29.01.2016 12:52
Trzeba go zatrzymać bo mało jest tak uniwersalnych i technicznych zawodników w tym wieku tylko żeby grał na swojej pozycji bocznego obrońcy tam jest największy pożytek z niego
29.01.2016 12:16
" Czuję się komfortowo grając na lewej obronie... " I obyś tam grał jak najwięcej.
29.01.2016 12:03
Przychodzi nowy trener,będą zmiany.Nie ma co się śpieszyć,chociaż oczywiście dobrze by było,żeby przedłużył kontrakt
29.01.2016 11:56
Po tym, co powiedział Alaba, jestem pewien, że zostanie w Bayernie na dłużej. Pewnie Sammer zasiądzie z nim do rozmów w kwietniu lub maju. A problem tego, że nie gra w pomocy, wymyślili dziennikarze. Mia San Mia!