DieRoten.pl

W ostatnich tygodniach dyrektor sportowy Bayernu Monachium − Hasan Salihamidzic − wielokrotnie był krytykowany głównie z powodu minionego zimowego okienka transferowego i publicznych wypowiedzi.

reklama

Mimo krytyki jaka spada na Bośniaka, to zdaniem Davida Alaby dyrektor sportowy „Gwiazdy Południa” wykonuje świetną pracę w wielu różnych aspektach.

Jak dobrze wiemy od wielu miesięcy stale mówi się o wymianie pokoleniowej w Bayernie. Póki co monachijczycy kupili między innymi Alphonso Daviesa oraz potwierdzili transfery Janna-Fiete Arpa oraz Benjamina Pavarda. Ponadto z FCB łączy się m. in. Odoia czy Lucasa Hernandeza. Mimo wszystko Alaba nie wierzy, że klub skupi się tylko na utalentowanych piłkarzach.

To z pewnością dobre talenty. Dział skautingu dostrzega w tych piłkarzach potencjał, który pomoże nam w przyszłości. Nie sądzę jednak, że klub skupi się tylko na pozyskaniu młodych piłkarzy – powiedział David Alaba.

− W swoim pierwszym sezonie Salihamidzic więcej spraw na głowie. Teraz wszystko stało się dla niego rutyną i otrzymuje kolejne zadania. Brazzo wykonuje bardzo dobrą robotę i doskonale się odnalazł w FCB – mówił dalej.

Z dalszej wypowiedzi austriackiego defensora możemy dowiedzieć się, że Hasan Salihamidzic posiada dobre relacje z zawodnikami i jest otwarty na każdego z nich. Ponadto Bośniak nigdy nie zawodzi, jeśli chodzi o zwrócenie uwagi piłkarzom „Die Roten.”

− Komunikacja z zawodnikami jest regularna. On wie, kiedy musi się wstawiać za zawodnikiem. Jeśli ma coś do powiedzenia, to udaje się do zawodnika i mówi wprost. Posiada doświadczenie. Brazzo doskonale widzi wiele rzeczy z perspektywy zawodników – podsumował Alaba.

źródło: SPOX.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama13.02.2019 22:10
A Lahm zawsze chwalił Pepcia ;) dobrze być oddanym pracownikiem korpo.
12.02.2019 22:29
12.02.2019 21:20
Trzeba powalczyć o Maxa Eberla.
12.02.2019 18:53
Ostateczny sprawdzian będzie w letni okienku. Jak na razie nie wyglądało to najlepiej, bo był szum bez konkretów, ale z taką prawdziwą oceną poczekajmy do lata.
12.02.2019 14:57
Czekamy na jakieś poważne wzmocnienia, czas weryfikacji właśnie trwa a efekty poznamy niebawem.
12.02.2019 10:52
oby oby z tymi transferami bo na tych dzieciakach to obawiam się daleko nie zajedziemy.
12.02.2019 10:50
Nie wiem czy Hasan jest dobrym dyrektorem, dla mnie to marionetka w rękach Uliego. Może kiedyś się to zmieni ale na razie wygląda to jak wygląda.

reklama