Ajax wygrywa w próbie generalnej przed LM

Nie tylko Bayern Monachium rozgrywał przez weekend swoje spotkanie ligowe. O kolejne punkty w holenderskiej Eredivisie walczył też najbliższy rywal FCB, czyli Ajax.

Wczoraj późnym wieczorem swój mecz w ramach 7. kolejki holenderskiej Eredivisie rozgrywali podopieczni Erika ten Haga. Rywalem klubu ze stolicy Holandii był beniaminek − Fortuna Sittard.

Ostatecznie Ajax pokonał swoich rywali na wyjeździe 2:0, zaś bramki zdobywali kolejno Kasper Dolberg oraz Hakim Ziyech. Warto mieć na uwadze, że na pierwszego gola kibice "de Amsterdammers" musieli czekać do początku drugiej połowy.

W 49. minucie starcia na Fortuna Sittard Stadion Dusan Tadic dograł piłkę do lepiej ustawionego Kaspera Dolberga, który pewnym strzałem pokonał Alexei'a Koseleva. Kropkę nad i postawił na dwanaście minut przed końcem Hakim Ziyech.

Dla Ajaxu było to już piąte zwycięstwo w sezonie ligowym 2018/19. Pozostałe dwa pojedynki kończyły się remisem oraz porażką. Dorobek punktowy (16 oczek) sprawia, że zespół prowadzony przez ten Haga zajmuje drugie miejsce ze stratą 5 punktów do PSV Eindhoven.

Fortuna Sittard 0:2 (0:0) AFC Ajax

Bramki: 0:1 Dolberg 49', 0:2 Ziyech 78'

Ajax: Onana - Tagliafico, Blind, de Ligt, Mazraoui - Schoene, Eiting (79' de Wit) - Neres (56' de Beek) - Tadic, Huntelaar (46' Dolberg), Ziyech