DieRoten.pl

A Bola: Bayern w gronie zainteresowanych Gelsonem

14.09.2018, 09:11:13
Fotolia

Letnie okienko transferowe dobiegło końca ponad dwa tygodnie temu, lecz w żadnym wypadku nie przeszkadza to mediom na całym świecie, aby publikować kolejne informacje związane z możliwymi ruchami transferowymi FCB.

reklama

Nie od dziś wiadomo, że ekipa rekordowego mistrza Niemiec interesuje się każdym utalentowanym zawodnikiem, który w przyszłości mógłby stanowić o sile bawarskiego klubu. Tym razem portugalskie media donoszą o młodym napastniku z Angoli.

Jak informuje dobrze poinformowana "A Bola" Bayern Monachium miał dołączyć do szerokiego grona klubów zainteresowanych pozyskaniem 22-letniego Gelsona Dali, który obecnie przebywa na rocznym wypożyczeniu w Rio Ave (jego macierzystą drużyną jest Sporting).

Mimo niskiego jak na środkowego napastnika wzrostu (1.75 m) Angolczyk może pochwalić się niebywałą techniką i szerokim wachlarzem umiejętności. Według wspomnianego źródła usługami urodzonego w Luandzie atakującego zainteresowane są m. in. takie kluby jak Nuernberg czy chociażby Liverpool.

Problemem może być jednak kwota odstępnego jaką "Bawarczycy" musieliby zapłacić za utalentowanego snajpera, który w trwającym obecnie sezonie zdobył w 7 spotkaniach trzy bramki oraz dołożył taką samą ilość asyst. Angolczyk nie dawno przedłużył umowę ze Sportingiem, w której znajduje się zapis o klauzuli odstępnego w wysokości 53 milionów euro!

Choć Gelson w pierwszej kadrze lizbońskiego klubu rozegrał co prawda tylko jeden mecz, to w ostatnich miesiącach był prawdziwą gwiazdą drużyny rezerw, dla której w 23 spotkaniach zaliczył 17 trafień. Warto także nadmienić, iż 22-latek ma na swoim koncie 19 występów w kadrze narodowej Angoli (10 bramek).

Wartość rynkowa napastnika to 700 tysięcy euro. Na uwadze warto mieć ponadto fakt, iż może on grać nie tylko jako środkowy napastnik, ale i także jako cofnięty napastnik, gdzie czuje się jeszcze lepiej.

źródło: A Bola

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)

reklama14.09.2018 20:31
A niech plotkują, pisać będą aż do lipca!!

reklama