8 bramek - 8 faktów

Tylko trzykrotnie w historii występów w niemieckiej Bundeslidze Bayern Monachium wygrywał wyżej. Dzisiejszego popołudnia Bayern Monachium pokonał na własnym boisku ekipę HSV aż 8-0.

Bramki w dzisiejszym starciu zdobywali między innymi Robert Lewandowski czy Kingsley Coman. Poniżej znajdziecie osiem faktów związanych z każdym z trafień, które zostały opracowane i przygotowane przez oficjalny serwis FCB.

1:0 Arturo Vidal (17. minuta): W czterech ostatnich pojedynkach Chilijczyk dwukrotnie już strzelał bramkę na 1:0. W obu przypadkach przy trafieniu asystował mu Thomas Mueller.

2:0 Robert Lewandowski (24. minuta): To było dziesiąte trafienie Roberta Lewandowskiego w dziesiątym spotkaniu ligowym − najlepszy wynik w lidze!

3:0 Robert Lewandowski (42. minuta): Nasz rodak po raz 36. zdobył w jednym meczu ligowym więcej niż dwie bramki. Tylko czterech zawodników może pochwalić się większą liczbą "doppelpacków": Gerd Mueller, Jupp Heynckes, Klaus Fischer oraz Manni Burgsmuller).

4:0 Robert Lewandowski (54.  minuta): Robert po raz trzeci w tym sezonie zdobył już hat-tricka (dwa razy w Bundelidze oraz w Pucharze Niemiec). Polak w ostatnich dziesięciu spotkaniach zdobył już 12 bramek!

5:0 David Alaba (56. minuta): Jest to druga bramka Austriaka w tym sezonie. David tylko raz w swojej karierze zdobył więcej bramek w jednym sezonie, miało to miejsce w sezonie 2012/13, kiedy to Alaba zdobył 3 bramki. Z kolei asystujący mu Thomas Mueller zanotował swoją 12 asystę w tym sezonie, co czyni go najlepszym asystentem w Bundeslidze!

6:0 Kingsley Coman (65. minuta): Kingsley Coman strzela swojego pierwszego gola od końca lutego 2016 roku.

7:0 Kingsley Coman (69. minuta): Dla francuskiego skrzydłowego był to pierwszy "doppelpack" w zawodowej karierze.

8:0 Arjen Robben (87.minuta): Holender zdobył dziś swojego 125. gola dla Bayernu Monachium i zrównał się z trafieniami z Claudio Pizarro, który zdobył dla FCB taką samą ilość bramek. Tylko jeden obcokrajowiec ma więcej bramek na swoim koncie dla Bayernu: Giovane Elber (140).