29. kolejka Bundesligi - podsumowanie

Za nami kolejny weekend z niemiecką Bundesligą. Wiele bramek, dużo emocji - miniona kolejka z pewnością nie zawiodła kibiców niemieckiego futbolu.

29. runda spotkań niemieckiej Bundesligi rozpoczęła się od spotkania VfB Stuttgart z Borussią Dortmund. Już w 12. minucie meczu goście wyszli na prowadzenie - podanie Erlinga Haalanda bez problemu wykorzystał dobrze dysponowany tego dnia Julian Brandt. Co ciekawe, niemiecki pomocnik nie znalazł się w wyjściowej jedenastce BVB, ale już w 6. minucie zastąpił kontuzjowanego Giovanniego Reynę i jak się później okazało był bohaterem tego spotkania. Swoją doskonałą okazję na zdobycie wyrównującej bramki mieli również gospodarze, ale Omar Marmoush przeniósł piłkę z bliskiej odległości nad poprzeczką. Wynik meczu w 71. minucie ustalił strzałem zza pola karnego Brandt. W ostatniej minucie gry gola dnia mógł zdobyć Borna Sosa, ale jego strzał wylądował na poprzeczce dortmundzkiej bramki. [Statystyki: VfB Stuttgart - Borussia Dortmund]

O ile drużyna Marco Rose może być już niemal pewna udziału w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, o tyle wciąż o możliwość gry z najlepszymi drużynami w Europie musi być RB Lipsk. Zespół Domenico Tedesco jest w ostatnim czasie świetnie dysponowany - ostatni raz przegrali na początku lutego (2:3 z Bayernem). W sobotni wieczór na przeciw "Bykom" stanął TSG Hoffenheim i wszyscy mogli oczekiwać ciekawego spotkania. Jak się jednak okazało było to wybitnie jednostronne widowisko. Już w 5. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził niezawodny Christopher Nkunku. Zespół z Lipska w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie "ukąsił" rywali - najpierw szans golkiperowi mocnym strzałem lewą nogą nie dał Marcel Halstenberg, a zaraz przed przerwą Dominik Szoboszlai wyprowadził swoją drużynę na trzybramkowe prowadzenie. Co warto podkreślić, było to już dwunasta ligowa asysta Francuza, który może pochwalić się również siedemnastoma trafieniami. W "klasyfikacji kanadyjskiej" zawodnik RB Lipsk ustępuje jedynie Robertowi Lewandowskiemu (32 bramki + asysta). [Statystyki: RB Lipsk - Hoffenheim]

Nadzieje na udział w kolejnej edycji LM pozostają wciąż żywe we Fryburgu. Zespół Christiana Streicha zwyciężył tym razem 2:0 we Frankfurcie z tamtejszym Eintrachtem. [Statystyki: Eintracht - SC Freiburg]