26. kolejka w liczbach

18 - Żadna z ekip Bundesligi nie jest tak zabójcza w stałych fragmentach gry jak SV Werder Bremen. Klub do tej pory zdobył już w ten sposób 18 bramek.

100 - Bramka Nilsa Petersena na 2:0, była 100 straconą bramką w czteroletniej karierze Augsburga w Bundeslidze.

6 - Bayern nie był w stanie zgarnąć kompletu punktów sześć razy w tym sezonie (cztery remisy i dwie porażki). Jest to gorszy wynik niż przed rokiem, kiedy to Bawarczycy 2 razy ponieśli porażkę i 3 razy zremisowali.

4 - W 26. kolejce mieliśmy cztery wygrane na wyjeździe - co nie udało się jeszcze w żadnej kolejce obecnego sezonu.

10 – Hannover pozostaje bez wygranej w lidze po raz dziesiąty z rzędu (cztery remisy, sześć porażek), obecna forma jaką prezentują piłkarze H96 jest najdłuższą serią od 5 lat.

700 – Borussia Dortmund odniosła 700 wygraną w Bundeslidze, poprzednimi drużynami, które mogą się pochwalić tym samym wyczynem jest Bayern, Werder Bremen, Hamburger SV oraz VfB Stuttgart.

25 – Pierre-Emerick Aubameyang w Hannoverze, zdobył swojego 25 gola w historii występów w Bundeslidze.

7 – Dortmund jest niepokonany od siedmiu spotkań (pięć wygranych, dwa remisy), zaś wygrana nad Hannoverem 3:2, oznacza, że BVB odniosło więcej zwycięstw w drugiej części sezonu niż w całej poprzedniej rundzie.

1,229 – Shinji Kagawa przełamał złą passę,  zdobywając bramkę po 1229 minutach gry.

18 – VfB Stuttgart zdobył więcej bramek w przedziale czasowym 18 minut (63-80 min.) w meczu przeciwko Eintrachtowi, niż w poprzednich ośmiu meczach u siebie.

7 – Eintracht Frankfurt przerwał serię bez porażek, która do momentu wczorajszego meczu z Stuttgartem wynosiła 7 spotkań.

2 – Daniel Ginczek zdobył po raz pierwszy w Bundeslidze dwie bramki w meczu z Frankfurtem, piłkarz jest również pierwszym napastnikiem Huuba Stevensa, który strzelił w 2015 roku.

6 – Lars Stindl ustanowił swój nowy rekord życiowy zdobywając 6 bramek w sezonie 2014/15.

344 – Jefferson Farfran rozegrał swój pierwszy mecz po 344 dniach absencji z powodu poważnego urazu.

9 – FC Schalke 04 poniosło 9 porażkę w tym sezonie, czyli więcej niż w całym poprzednim sezonie 2013/14.

260 – Leverkusen nie straciło bramki od 260 minut w Bundeslidze, poprzednim razem Bayer mógł pochwalić się takim osiągnięciem cztery lata temu, kiedy to trenerem Aptekarzy był Jupp Heynckes.

17 – SV Werder Bremen zdobył w drugiej części sezonu tyle punktów ile w całej poprzedniej rundzie jesiennej.

461 – SC Paderborn 07 nie jest w stanie zdobyć bramki od 461 minut.

1 – Leonardo Bittencourt, Cleber oraz Ermin Bicakcic zobaczyli w tej kolejce swoją pierwszą czerwoną kartę w Bundeslidze w karierze.

4 – Hamburger SV jest jedyną drużyną, którą Hertha pokonała we wszystkich czterech meczach od początku awansu do pierwszej Bundesligi w 2013 roku.

15 – Hamburger SV ustanowił klubowy rekord 15 meczy bez zdobytej bramki.