DieRoten.pl
Reklama

1/8 finału LM: 4 potencjalnych rywali Bayernu

fot. Photogenica
Reklama

Już w najlbliższy poniedziałek po godzinie 12:00, zespół Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Julian Nagelsmann, pozna swojego kolejnego rywala w drodze do zdobycia upragnionego tytułu Ligi Mistrzów.

Jak już doskonale wiemy klub ze stolicy Bawarii zapewnił sobie awans do 1/8 finału elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów, po tym jak wygrał swoją grupę z Interem, Barceloną i Viktorią Pilzno. 

Warto przy okazji podkreślić, że w swojej historii „Bawarczycy” wyszli z grupy Ligi Mistrzów po raz dwudziesty ósmy! Pod tym względem lepszy jest tylko Real Madryt (30-krotnie). Ponadto mistrzowie Niemiec piąty sezon z rzędu nie ponieśli ani jednej porażki w fazie grupowej i zaliczyli trzecią perfekcyjną fazę grupową (18 na 18 możliwych do zdobycia punktów).

Dokładnie 7 listopada (poniedziałek) o 12:00 poznamy kolejnego rywala zespołu prowadzonego przez Juliana Nagelsmanna. Jeśli mowa o zdobywcach tytułu z 2020 roku, to Bayern może trafić na czterech różnych rywali. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie poniżej.

Kiedy losowanie?

Zgodnie z terminarzem ujawnionym przez oficjalny portal UEFA, losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się 7 listopada w szwajcarskim Nyonie o 12:00.

Najważniejsze reguły?

Pewnym jest, że kluby z tego samego kraju nie mogą na siebie trafić na etapie 1/8 finału LM. Drużyny z pierwszego miejsca spotkania rewanżowe rozegrają u siebie.

Zakwalifikowane zespoły?

Niemcy: FC Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Eintracht Frankfurt, RB Lipsk.

Anglia: Manchester City, Liverpool, Chelsea FC, Tottenham.

Włochy: Inter, SSC Napoli, AC Milan.

Portugalia: Benfica SL, FC Porto.

Hiszpania: Real Madryt.

Francja: Paris Saint-Germain.

Belgia: Club Brugge.

Z kim może zagrać Bayern?

Liverpool, Paris Saint-Germain, AC Milan oraz Club Brugge. 

Kiedy odbędą się mecze i losowanie par ćwierćfinałowych?

Pierwsze spotkania w ramach 1/8 finału Champions League odbędą się w dniach 14/15 oraz 21/22 lutego 2023 roku, zaś rewanże zaplanowano na 7/8 i 14/15 marca 2023 roku – wszystkie mecze bez wyjątku odbędą się o 21:00. Losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych zaplanowano z kolei na 17 marca 2022 roku.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...