DieRoten.pl
Reklama

17-letni talent FCB uda się do Kiel?

fot. Fotolia
Reklama

Jeśli wierzyć doniesieniom lokalnej prasy z Kilonii, Bayern Monachium będzie chciał w letnim okienku transferowym wypożyczyć swojego utalentowanego pomocnika z FCB II.

Klub ze stolicy Bawarii może pochwalić się wieloma młodymi i utalentowanymi zawodnikami we wszystkich zespołach – licząc nie tylko FCB II, ale i również drużyny do lat siedemnastu oraz dziewiętnastu.

Jednym z takich graczy bez wątpienia jest Eyup Aydin, który trafił do akademii piłkarskiej Bayernu latem 2017 roku i od tamtej pory przeszedł już przez wszystkie etapy szkolenia. Obecnie 17-latek reprezentuje drugą drużynę, gdzie trenerem jest Martin Demichelis.

Niewykluczone jednak, że tego lata Niemiec o tureckim pochodzeniu zmieni otoczenie klubowe, dzięki czemu będzie mógł nie tylko nabrać doświadczenia, ale i również grać regularnie na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Jak informuje lokalna prasa w Kilonii, młody defensywny pomocnik znalazł się na celowniku drugoligowego Holstien Kiel. Dziennikarze „Kieler Nachrichten” donoszą, że klub szuka nowej szóstki, zaś wspomniany wyżej Aydin idealnie wpasowuje się w profil ich wymagań.

Obecna umowa Eyupa obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, zaś jeden z najpewniejszych scenariuszy zakłada, że 17-latek przedłuży swój kontrakt i zostanie wypożyczony do kilońskiej ekipy, która w sezonie 2021/22 zajęła 9. miejsce w drugiej Bundeslidze.

Eyup Aydin

W zakończonym już sezonie 2021/22, Eyup miał okazję rozegrać w sumie 30 spotkań (1 mecz dla U-19), zaś jego dorobek to 1 bramka oraz 6 asyst. Portal „Transfermarkt.de” szacuje jego wartość na 800 tysięcy euro.

Źródło: Kieler Nachrichten
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...