DieRoten.pl
Reklama

17-letni Che zostanie wykupiony z Dallas

fot. Ł. Skwiot
Reklama

W trakcie zimowego okienka transferowego w 2021 roku, Bayern Monachium zdecydował się wypożyczyć do końca sezonu 2020/21 utalentowanego Justina Che z ekipy FC Dallas.

17-latek został co prawda wypożyczony „tylko” do końca bieżącej kampanii, ale na samym początku wszystkie media zgodnie informowały, że „Bawarczycy” zapewnili sobie prawo do wykupu utalentowanego defensora FC Dallas.

Kolejne źródła z Niemiec i USA zgodnie informują, że Bayern rozpoczął już rozmowy z przedstawicielami Justina Che i amerykańskiego klubu w celu transferu definitywnego. Kierownictwo sportowe FCB i Campusu jest bardzo zadowolone z rozwoju Amerykanina i pragnie związać się z nim stałą umową.

Co więcej młody defensor również jest zainteresowany pozostaniem w Monachium, dlatego też osiągnięcie pełnego porozumienia nie powinno być żadnym problemem.

Według doniesień „The Athletic” i kilku innych źródeł, macierzysty klub 17-latka ma oczekiwać około 3-4 milionów dolarów oraz umieszczenia w umowie klauzuli zysku za potencjalną sprzedaż w przyszłości. Warto wspomnieć, że w 2019 roku Bayern zapłacił blisko 1,5 mln $ za Chrisa Richardsa, który również został najpierw wypożyczony, a potem kupiony z FC Dallas.

Naszym celem było zapewnić mu możliwość gry w zespole U-19, ale z racji anulowania sezonu, postanowiliśmy wprowadzić go do ekipy U-23. Prowadzimy rozmowy odnośnie tego, co może wydarzyć się latem. Justin chce zostać, a my chcemy z nim kontynuować współpracę – powiedział Jochen Sauer, czyli dyrektor Campusu.

Che w trakcie swojej kilkumiesięcznej przygody z Bayernem rozegrał w sumie 8 spotkań dla FCB II. Warto jeszcze przy okazji nadmienić, iż Amerykanin został ostatnio powołany na zgrupowanie dorosłej reprezentacji narodowej USA.

Źródło: ESPN / USMNT
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...