FC Bayern w półfinale Pucharu Niemiec!

Półfinał! FC Bayern zrobił kolejny krok do zagrania w ostatnim meczu Pucharu Niemiec, pokonując na wyjeździe VfL Bochum 3:0 (1:0). Drużyna Pepa Guardioli wyszła na prowadzenie w 38. minucie za sprawą Roberta Lewandowskiego, zaś po zmianie stron wynik spotkania podwyższyli Thiago (61') i raz jeszcze reprezentant Polski (90'). Po drodze rzutu karnego na gola nie był w stanie zamienić Thomas Mueller (43'). Bawarczycy tym samym dołączyli do grona półfinalistów, które tworzą z Werderem Brema, Herthą Berlin oraz Borussią Dortmund.

W porównaniu do meczu w Leverkusen Guardiola postanowił przywrócić do pierwszego składu Thiago i Mullera, którzy zastąpili Arturo Vidala oraz Kingsleya Comana. Na rotacje zdecydował się również szkoleniowiec VfL Bochum Gertjan Verbeek, który w miejsce Marco Terrazzino do gry desygnował Janik Haberer. Początek spotkania był dość zaskakujący dla wszystkich obserwujących to wydarzenie. Choć jako pierwszy swoją okazję zmarnował Lewandowski (6'), to jednak o wiele groźniejsi byli gospodarze w osobie Terodde, który w doskonałej sytuacji dwukrotnie nie był w stanie pokonać Manuela Neuera (8', 10').

Po tym zaskoczeniu do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, czekając spokojnie na swoją okazję. A ta dla Bayernu przyszła w 38 minucie meczu, kiedy to do wolnego na prawym skrzydle reprezentanta Polski dograł Thomas. Napastnikowi nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w bramce. Pod koniec połowy mogło być 2:0, jednak Muller nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu na Arjenie Robbenie (44'). Za to przewinienie Jan Simunek otrzymał czerwoną kartkę.

Osłabienie osobowe rywala spowodowało, iż dominacja tego spotkania przez FC Bayern osiągnęła jeszcze większy wymiar. Bayern dążył do podwyższenia rezultatu i uczynił to w 64. minucie, kiedy to podanie Thomasa na gola zamienił hiszpański rozgrywający FCB. Pomimo doskonałych okazji Douglasa Costy (68' i 84') to Lewandowski w 90 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0.