DieRoten.pl

Zorc: Nie musimy patrzeć na tabelę

15.03.2022, 10:39:42

Sytuacja w tabeli niemieckiej Bundesligi jest bardzo przejrzysta. Na ten moment rozegranych zostało dwadzieścia sześć kolejek, choć kilka zespołów ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkania.

Liderem jest Bayern Monachium, który zgromadził 60 punktów i ma siedem oczek przewagi nad Borussią Dortmund (53). Niemniej jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że BVB ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z FSV Mainz (16 marca).

W najgorszym dla FCB przypadku, dortmundczycy mogą jutro zmniejszyć stratę do 4 punktów, co ponownie rozbudza nadzieje kibiców niemieckiej piłki na walkę o tytuł mistrzowski do samego końca. O głos w tym temacie poproszono ostatnio dyrektora sportowego oraz trenera klubu z Zagłębia Ruhry, czyli Zorca oraz Rose.

− Nie musimy patrzeć na tabelę, musimy skoncentrować się na naszej grze. Dwa tygodnie temu wiele osób uważało nas jeszcze za głupków. Teraz znów nagle mówi się o mistrzostwie, to nonsens – powiedział Michael Zorc.

− Wiele musiałoby się wydarzyć. Gdybyśmy wszyscy byli zdrowi, naprawdę zaczęli grać i rozpoczęli serię... Jednakże w tej chwili nie rozmawiamy o tym – dodał Marco Rose.

Swoje zdanie na temat walki o mistrzostwo Niemiec w końcowej fazie sezonu 2021/22 wyraził również pomocnik Borussii Dortmund – Emre Can – który w przeszłości miał okazję grać dla Bayernu Monachium (wychowanek bawarskiego klubu).

− Zawsze marzymy, nadzieja umiera ostatnia. Jeśli wygramy wszystkie mecze, zobaczymy, gdzie będziemy na końcu – podsumował Emre Can.

źródło: RN / FN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)15.03.2022 20:29
Jeśli jutro Dortmund wygra to trata do nas stopnieje do trzech punktów co oznacza że wciąż mają szansę na tytuł. Ponadto nie rają już w żadnych dodatkowych rozgrywkach co też jest na plus.
15.03.2022 11:27
Od kilkunastu lat tylko Bayern może sam sobie zrobić krzywdę w kwestii mistrzostwa. Niestety, bo życzyłbym sobie jednak prawdziwego rywala. BVB nigdy nie traktowałem poważnie, oni po prostu istnieją. :)
15.03.2022 10:45
Niech na nas naciskają, wyjdzie nam to tylko na dobre.