Znakomita passa rezerw zakończona

W piątkowy wieczór drużyna rezerw Bayernu prowadzona przez Erika ten Haga wreszcie musiała uznać wyższość rywali i mimo przygniatającej przewagi przegrała z ekipą Eintrachtu Bamberg 1:2 (1:1). Mimo tej porażki druga drużyna Bayernu nadal przewodzi stawce Ligi Regionalnej z 24 punktami na koncie, wyprzedzając o 5 oczek właśnie ekipę Bamberg oraz zespół rezerw z Fürth.

3650 widzów, którzy zasiedli na lokalnym Fox Park Stadium już niespełna po 3. minutach od pierwszego gwizdka sędziego mogli cieszyć się z prowadzenia swojego zespołu po tym jak bramkę wolejem zdobył Nicolas Görtler (3.) nie dając najmniejszych szans na obronę golkiperowi Bayernu. Kolejne minuty to ataki Bawarczyków, jednak dwóch okazji na bramkę nie potrafił zamienić Benno Schmitz (14., 18.). Ataki Bayernu przyniosły pożądany efekt tuż przed przerwą kiedy po indywidualnej akcji Mitchella Weisera i zagraniu piłki w poprzek bramki do siatki skierował ją Tobias Schweinsteiger (45.).

Tuż po przerwie akcje toczyły się głównie na połowie gości, którzy nie ograniczali się jednak tylko do obrony. Agresywne ataki gospodarzy przyniosły skutek w 58. minucie kiedy to faulowany w polu karnym był Luke Görtler. Jedenastkę na bramkę zamienił Daniel Schäffler. W obliczu tych wydarzeń trener Bayernu zdecydował się na wprowadzenie dwóch zawodników - Juliana Greena oraz Bastiana Fischera, którzy wprowadzili wiele ożywienia w poczynania ofensywne Bawarczyków. Szalone ataki Bayernu nie przyniosły jednak żadnego efektu pomimo wielu szans, których na bramki nie umieli zamienić Dennis Chessa (69.), Władimir Ranković (75.), Green (75., 90.), Schweinsteiger (76., 90.) oraz ostatni z wprowadzonych zawodników Ylli Sallahi (78.). Ostatecznie mecz zakończył się przegraną drugiej ekipy FCB 1:2.

Poniżej cała tabela Ligi Regionalnej:

FC Eintracht Bamberg - FC Bayern II 2:1 (1:1)

FC Eintracht Bamberg: Aller - Kishimoto, Kühnlein, Bechmann (54. Kettler), Altwasser - Kaiser, L. Görtler - Fischer (64. Hillemeier), Hurec (80. Beetz), Schäffler - N. Görtler

FC Bayern II: Raeder - Schmitz, Schwarz, Buck, Chessa (76. Sallahi) - Strieder - Rankovic, Weihrauch (62. Fischer), Schöpf, Weiser (62. Green) - T. Schweinsteiger
Rezerwowi: Zingerle, Sieghart, Scholz, Derflinger

Arbiter: Johannes Hartmeier (Dettelbach)

Widzów: 3.650

Bramki: 1:0 Görtler (3.), 1:1 T. Schweinsteiger (45.), 2:1 Schäffler (58. /rzut karny)

Żółte kartki: Bechmann, Kühnlein / Weihrauch

Czerwona kartka: Kaiser (87.)