DieRoten.pl
Reklama

Zmiany w sztabie szkoleniowym FCB Frauen

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Choć do rozpoczęcia nowego sezonu 2024/2025 pozostało jeszcze sporo czasu, to w żeńskiej drużynie Bayernu przygotowania trwają już „pełną parą”.

Po dokonaniu kilku transferów na nowy sezon oraz przedłużeniu kontraktów z poszczególnymi zawodniczkami, tym razem kierownictwo sportowe FCB Frauen zdecydowało się dokonać pewnych zmian w sztabie szkoleniowym Alexandra Strausa.

W nadchodzącym sezonie zaplanowano już pięć zmian personalnych w zespołach trenerskich żeńskich ekip Bayernu. Podczas gdy Kjetil Lone i Clara Schoene będą działać jako asystenci pierwszego zespołu, to Jerome Reisacher przejmie FC Bayern Frauen II, a Michael Schubert zostanie jego asystentem. Z kolei Matthias Wallner będzie w przyszłości opiekował się zespołem U-17.

− Jesteśmy przekonani, że ciągłość jest ważnym czynnikiem sukcesu. Nasi trenerzy bardzo dobrze rozwinęli się w ostatnich latach, znają klub, filozofię i żyją naszymi wartościami – powiedziała Bianca Rech.

− W nowych obszarach działalności chcielibyśmy dać im możliwość dalszego rozwoju i podejmowania nowych wyzwań. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej wspólnej podróży – podsumowała menadżerka FCB Frauen.

Warto podkreślić, że obecny szkoleniowiec FCB Frauen, czyli Alexander Straus, jest trenerem monachijek od lipca 2022 roku i jego kontrakt jest ważny do końca czerwca przyszłego roku. Niewykluczone, że niebawem umowa Norwega zostanie wkrótce przedłużona.Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...