DieRoten.pl
Reklama

Zirkzee trafi do Ajaxu?

fot.
Reklama

Z dniem 1 lipca 2022 roku, do klubu ze stolicy Bawarii powróci wielu piłkarzy, którzy spędzili ostatni sezon na wypożyczeniu w innych klubach.

Jednym z nich jest Joshua Zirkzee, który w trakcie letniego okienka transferowego w 2021 roku został wypożyczony do ekipy RSC Anderlecht. Z perspektywy czasu był to bardzo udany ruch, albowiem Holender stał się tam pierwszoplanową postacią.

W trakcie minionego sezonu 2021/22, 21-letni napastnik miał okazję rozegrać w sumie 47 spotkań dla RSCA, zaś jego dorobek w tym czasie to 18 bramek oraz 13 asyst. Biorąc pod uwagę te liczby, wychowanek FCB był najskuteczniejszym graczem w całym zespole.

Od pewnego czasu w mediach spekuluje się o dalszej przyszłości młodzieżowego reprezentanta Holandii. Pierwotnie Joshua ma rozpocząć przygotowania u Juliana Nagelsmanna, po czym w sierpniu zostanie podjęta decyzja o jego przyszłości. Niemniej jednak coraz więcej mówi się o możliwej sprzedaży czy też kolejnym wypożyczeniu.

Wspomniany wyżej Anderlecht chciałby pozyskać Zirkzee na stałe, ale Belgowie nie są w stanie zapłacić żądanych przez monachijczyków ponad 10 milionów euro. Dlatego też możliwym rozwiązaniem może być przedłużenie kontraktu z Bayernem oraz kolejne wypożyczenie.

Co więcej holenderski „De Telegraaf” informuje, że nad transferem definitywnym 21-latka pracuje Ajax, który mógłby spełnić oczekiwania finansowe „Bawarczyków”. Do zakupu miałoby dojść już niebawem. W ekipie amsterdamczyków Holender mógłby zastąpić Hallera, który lada moment przeniesie się do BVB.

Joshua Zirkzee

Holender do młodzieżówki Bayernu trafił w sierpniu 2017 roku z Feyenoordu. Licząc wszystkie zespoły FCB, to mówimy o 98 meczach (17 dla pierwszej drużyny), 50 bramkach (4 dla pierwszej drużyny) i 26 asystach (1 dla pierwszej drużyny). Ponadto z kolegami sięgnął po 8 tytułów. Jego szacunkowa wartość to obecnie 11 milionów euro.

Źródło: De Telegraaf
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...