DieRoten.pl

Zirkzee: Rozdział Bayernu nie jest zamknięty!

17.10.2021, 10:56:03
FotoOlimpik

Na początku sierpnia bieżącego roku, po wielu tygodniach nieustannych plotek, koniec końców wyjaśniła się dalsza przyszłość utalentowanego Joshuy Zirkzee.

Dokładnie 3 sierpnia Bayern potwierdził, że Joshua Zirkzee został do końca sezonu 2021/22 wypożyczony do belgijskiego RSC Anderlecht. Warto przypomnieć, że w umowie nie zawarto żadnej klauzuli odejścia, dlatego też Holender latem 2022 roku wróci do Monachium.

Na ten moment młody snajper radzi sobie dobrze i mimo kilku słabszych momentów jest wysoko ceniony przez trenera, kolegów oraz kibiców. Nie tak dawno temu 20-latek udzielił wywiadu dla „Voetbal International”, w którym to dał jasno do zrozumienia, że pragnie jeszcze udowodnić swoją wartość w FCB.

− To byłaby najlepsza rzecz, gdybym zdołał się przebić do I zespołu FCB! Rozdział pod tytułem „Bayern Monachium” nie jest jeszcze zamknięty (…). Dowiedziałem się w zeszłym tygodniu, że trener powiedział, iż jestem zbyt dobry na ligę belgijską – powiedział Zirkzee.

− Słowa te, płynące z jego ust, są oczywiście wielkim komplementem dla mnie. Z drugiej strony nie jestem jednak zbyt dobry na belgijską ligę. Teraz skupiam się na reprezentacji i Anderlechcie. Wciąż mamy wiele do wygrania – podsumował Holender.

Na ten moment Joshua rozegrał 11 spotkań o stawkę dla Anderlechtu (spędził na boiskach 542 minuty), zaś jego dorobek w tym czasie to 4 bramki oraz 1 asysta. Okazję na poprawę swojego dorobku będzie miał już dziś – o 13:30 razem z kolegami zmierzy się z VV St. Truiden.

źródło: Voetbal International

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)24.10.2021 13:24
Najpierw musi się rozwinąć w mniejszym klubie.
17.10.2021 14:36
Zgadzam się z wami. Moje pierwsze wrażenie też było Wow, ale im dalej tym było gorzej. Sam nie wiem co dalej.
17.10.2021 13:09
Miałem spore wow widząc pierwsze kroki tego chłopaka w dorosłej piłce dobre kilka lat temu, ale nie ma co się czarować, nie rozwinął się jak mógł i na ten moment o jego sytuacji wszystko powiedział @tapczan
17.10.2021 11:23
Zirkzee może jeszcze nie zamknął rozdziału Bayern, ale Bayern raczej już zamknął rozdział Zirkzee. Teraz chodzi tylko o jakieś wypromowanie żeby sprzedać za kilka mln.