DieRoten.pl
Reklama

Ze Roberto: Nadszedł czas na Bayer 04

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Bayer 04 Leverkusen jest obecnie jedną z największych rewelacji w historii całego światowego futbolu.

Wystarczy podkreślić, że „Aptekarze” nie tylko zdobyli pierwsze mistrzostwo Niemiec w historii, ale i również nie ponieśli ani jednej porażki w całym dotychczasowym sezonie 2023/2024!

Ostatnio w rozmowie dla niemieckiego magazynu „Kicker” na temat fenomenu Bayeru 04 Leverkusen wypowiedział się Ze Roberto, który miał okazję grać zarówno dla B04, jak i również Bayernu. Brazylijczyk nie ma wątpliwości, że po dominacji FCB, teraz przyszedł czas na „Werkself”.

− Nie ma meczów, w których mówisz: „To było niezasłużone” lub faz, w których mówisz: „Teraz zabrakło im szczęścia”. Wręcz przeciwnie, ta drużyna pokazała imponujący futbol i była czymś, co nazwałbym latającą drużyną przez cały czas – powiedział Ze Roberto.

− A fakt, że niektórym porażkom udało się zapobiec dzięki bramkom w doliczonym czasie gry, jest wyrazem umiejętności i siły mentalnej. Widzieliśmy to często w Bayernie Monachium, zobaczymy to ponownie w Bayernie, ale teraz nadszedł czas Bayeru Leverkusen – dodał.

− Trzeba być szczęśliwym z powodu Leverkusen. I można to robić bez zastrzeżeń. To historyczne miesiące, tyle strzelonych goli, najmniej straconych bramek, nawet niepokonanie jest możliwe i byłoby zasłużone. Wszystko byłoby zasłużone – podsumował Ze Roberto.

W najbliższych dniach podopiecznych Xabiego Alonso czekają jeszcze dwa arcyważne spotkania – jutro Bayer zmierzy się w finale Ligi Europy z włoską Atalantą, zaś 25 maja w finale Pucharu Niemiec z 1. FC Kaiserslautern.


Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...